Tremonti: nowy teledysk live do utworu "A World Away"

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Tremonti: nowy teledysk live do utworu "A World Away"

Wraz z rosnącym podekscytowaniem związanym z premierą nowego albumu i w trakcie przygotowań do trasy koncertowej, która promować będzie krążek "Marching In Time", Tremonti wypuścił kolejny teledysk do utworu otwierającego ten album.

Live video do "A World Away" rozpoczyna się muzycznym intro, po czym przechodzi w napędzający metalowy riff, który rozpoczyna nadchodzący album. Teledysk został nagrany na żywo w Orlando na Florydzie, co daje fanom przedsmak tego, czego mogą się spodziewać, gdy Tremonti wyruszy w trasę.

Płyta "Marching In Time" ukaże się już 24 września nakładem Napalm Records. Fani, którzy zamówią w przedsprzedaży album "Marching In Time" w wersji cyfrowej, będą mogli od razu pobrać utwory "Marching In Time", "If Not For You" oraz "A World Away".

Tremonti: nowy teledysk live

Mark Tremonti wprawiony już jest w opowiadaniu historii. Przez całe lata pracy z Alter Bridge i Creed, a ostatnio z zespołem solowym, Mark nigdy nie odszedł od swojej miłości do pisania niezapomnianych piosenek. Z nadchodzącym piątym albumem, "Marching In Time", kontynuuje ten trend, jednocześnie odkrywając z zespołem swoją miłość do ciężkiej muzyki, a inspiracją do każdego utwory były wydarzeń z zeszłego roku. Poprzedni krążek "A Dying Machine" był albumem koncepcyjnym, przesiąkniętym mroczniejszymi sentymentami, natomiast na "Marching In Time" zmienił się klimat płyty– ma bardziej rockowo-metalowy wydźwięk i zabiera słuchacza w 12 indywidualnych podróży.

Od dynamicznego rytmu perkusji w otwierającym krążek "A World Away" po epicki ostatni numer "Marching In Time", nowy album jest refleksyjnym spojrzeniem na otaczający nas dzisiaj świat. Cały album przesiąknięty jest niezrównaną muzykalnością Tremontiego, czego najlepszym przykładem są takie utwory jak "Thrown Further", „In One Piece” i prowokujący do myślenia "Would You Kill". Zespół prezentuje też swoją bardziej łagodną brzmieniowo stronę w takich kompozycjach jak refleksyjne „The Last One Of Us” i „Not Afraid to Lose”. Album “Marching In Time” został wyprodukowany przez wieloletniego przyjaciela i współpracownika Michaela „Elvisa” Baskette’a – producenta, z którym Mark działa od 2007 roku.

Tremonti: nowy teledysk live

Lista utworów:

 1. A World Away
 2. Now And Forever
 3. If Not For You
 4. Thrown Further
 5. Let That Be Us
 6. The Last One Of Us
 7. In One Piece
 8. Under The Sun
 9. Not Afraid To Lose
 10. Bleak
 11. Would You Kill
 12. Marching In Time

Płyta dostępna będzie w następujących formatach:

 • CD Digipak       
 • Album w wersji cyfrowej   
 • 2LP w kolorze czarnym       
 • 2LP /przezroczysty różowy, (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500 szt.),
 • edycja Die-Hard : 2LP/ przezroczysty marmurkowy czarny + kostka gitarowa + nadruk (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500
 • szt.),
 • Deluxe Box: Flaga, opaska na nadgarstek i więcej niespodzianek!(zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500 szt.),


*Dodatkowe formaty będą dostępne u poszczególnych sprzedawców.  

Tremonti wraz z przyjaciółmi z Sevendust, wyruszy w trasę koncertową jeszcze przed premierą “Marching In Time”, która rozpocznie się 3 września w USA.

Mark Tremonti uznawany jest za jednego z najbardziej czystych, precyzyjnych i płodnych gitarzystów, autorów piosenek i frontmanów współczesnej epoki. Artysta ten na koncie ma już nagrodę GRAMMY®, 40 milionów sprzedanych płyt z Creed, Alter Bridge oraz z jego solowym zespołem Tremonti i cały czas utrzymuje zawrotne tempo pracy zarówno w studio jak i koncertowo. Tremonti na piątej pełnowymiarowej płycie, “Marching In Time” [Napalm Records], łącząc bezkompromisowe fajerwerki z groovem i zapadającymi w pamięć melodiami, tworzy swój dźwiękowy manifest.