Gitarowy Rekord Świata. Program i niezbędnik gitarzysty

Newsy

Magazyn Gitarzysta

 Gitarowy Rekord Świata. Program i niezbędnik gitarzysty

Markowscy, Borysewicz, Skawiński, Cichoński – największa gitarowa orkiestra zagra już w sobotę. Program i Niezbędnik Gitarzysty.

Już w sobotę, 19 czerwca, Największa Gitarowa Orkiestra Świata pod wodzą Leszka Cichońskiego po raz 19. spróbuje pobić rekord we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Świata odbędzie się hybrydowo – na wrocławskiej Pergoli w kompleksie Hali Stulecia oraz w sieci. Wystąpią m.in. Jan Borysewicz, Grzegorz Skawiński, Piotr Bukartyk, Adam Palma i Krzesimir Dębski, a online zaśpiewają Grzegorz i Patrycja Markowscy. Impreza na Pergoli rozpoczyna się o 12:00. Transmisja online startuje o 10:00. Trwa rejestracja uczestników.

Rekord na Pergoli. Przyjedź na 12:00, zagraj z gwiazdami i… omiń korki

Gitarowe święto rozpocznie się we Wrocławiu (Pergola, ul. Wystawowa 1 przy Hali Stulecia) 19 czerwca o godz. 12:00. Organizatorzy zachęcają, aby nie czekać do 16:00 na wspólne bicie Rekordu i przybyć na miejsce wcześniej.– Okolice Hali Stulecia i ZOO cieszą się w weekend ogromną popularnością wśród wrocławian i przyjezdnych, trzeba liczyć się ze staniem w korkach, dlatego zapraszamy na Pergolę już od południa. Czekają gwiazdy polskiego rocka, wirtuozi gitary, konkursy i najlepsza gitarowa muzyka – mówi Leszek Cichoński, szef Rekordu. Aby zagrać we Wrocławiu, w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata należy się wcześniej zarejestrować: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021. Wejście na teren imprezy możliwe będzie od godz. 10:00. Rekordowa impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami sanitarnymi.

Dołączasz online? Zarejestruj się w dniu imprezy i pokaż, jak grasz!

Gitarzyści i gitarzystki, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą dołączać do imprezy online. Lista gitarzystów grających online zostanie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021 – link do zapisów dostępny będzie na stronie: www.heyjoe.pl. Zorganizowane grupy, które planują grać online, mogą zgłaszać swoje drużyny, pisząc na adres: gitarowyrekordswiata@gmail.com. Transmisja w sieci wystartuje o godz. 10:00 przez stronę www.heyjoe.pl oraz na Facebooku Rekordu i kanale YouTube. Wtedy też ruszy studio festiwalowe. Organizatorzy zachęcają, aby w dniu Rekordu dzielić się wspólnym graniem w mediach społecznościowych, tagując posty i oznaczając je hashtagiem #gitarowyrekord, a wykonane zdjęcia i filmiki (koniecznie w poziomie) przesyłać na adres: gitarowy.foto@gmail.com. Podobnie jak w zeszłym roku powstanie wielka galeria zdjęć z Rekordu, a część z nich znajdzie się w mediach społecznościowych imprezy.

„Hey Joe” o 16:00, gwiazdy polskiej muzyki i przeboje wszech czasów

Bicie Gitarowego Rekordu Świata, jak co roku, odbędzie się o godz. 16:00, ale dołączać warto już od południa, kiedy rozpocznie się występ Blues-Rock Guitar Workshop na czele z Leszkiem Cichońskim. O godz. 12:30 na scenie pojawią się m.in. Jan Borysewicz i Łukasz Łyczkowski,a gitarzyści zagrają wspólnieprzebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie Ty”. Po 14:00 Grzegorz Markowski zaśpiewa online „Nie płacz Ewka” z akompaniamentem tysiąca gitar, a po 15:00 rozpocznie się koncert Grzegorza Skawińskiego, który zagra największe przeboje Hendrixa – do utworu „Foxy Lady” dołączy w sieci Patrycja Markowska. We Wrocławiu zagrają również Piotr Bukartyk, Wojciech Pilichowski, Adam Palma i Krzesimir Dębski, Natalia Lubrano, Gary Moore Tribute Band, a także gitarzysta Raya Charlesa – KennyCarr i muzyk zespołu Dżem – Jerzy Styczyński. Do Rekordu online dołączy rosyjski wirtuoz gitary Roman Miroshnichenkooraz inni gitarzyści z całego świata.

Jak zagrać?

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2021, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar (akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe), a także inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. Nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Rekordu jest bezpłatny. Każdy uczestnik i uczestniczka imprezy – zarówno we Wrocławiu, jak i w sieci – otrzyma Certyfikat Gitarzysty. Instruktaże do nauki utworów, które gitarowa orkiestra zagra 19 czerwca, dostępne są na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka oraz www.heyjoe.pl. Jak co roku na uczestników imprezy czekają konkursy na najdziwniejszą gitarę z "byle czego" i najlepsze przebranie oraz inne atrakcje.

Pomagamy REKORDowo!

Trwa akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE.  Aby pomóc dzieciakom i wziąć udział w losowaniu unikatowej gitary z malowidłem Szymona Chwaliszatwórcy legendarnych woodstockowych gitar, wystarczy wykonać przelew w wysokości 25 zł poprzez formularz: http://bityl.pl/qjtI4. Losowanie zwycięzcy odbędzie się 23 czerwca.  Szczegóły www.zobaczmnie.org .

W historii Gitarowego Rekordu tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako edycja specjalna. Niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia rekordu, który powrócina wrocławski Rynek, nadal potrzebne będą minimum 7 424 gitary. Program oraz szczegóły dotyczące przebiegu i organizacji Gitarowego Rekordu Świata pojawiać się będą na bieżąco na profilu Fb @GitarowyRekord i oficjalnej stronie Rekordu: www.heyjoe.pl.

PROGRAM. GITAROWY REKORD ŚWIATA – 19. 06.2021 r.

 • 10.00 - Studio Gitarowego Rekordu Świata - transmisja na żywo na www.heyjoe.pl, start rejestracji uczestników
 • 11.00 - Otwarcie wejść dla gitarzystów, prezentacja nadesłanych materiałów na telebimach, łączenia i rozmowy z gośćmi
 • 12.00 - Otwarcie sceny, prezentacja zwycięzców konkursów wyłonionych spośród uczniów Leszka Cichońskiego
 • 12.05 - Koncert Blues Rock Guitar Workshop + laureacikonkursu
 • 12.30 - Koncert Jana Borysewicza, gramy razem „Zawsze Tam Gdzie Ty” 
 • 12.50 - Czas na ukulele!
 • 13.00 - Gramy „Hey Joe" razem z gwiazdami YouTube
 • 13.10 - Piotr Bukartyk, gramy razem „Kiedy Byłem Małym Chłopcem"
 • 13.25 - Garry Moore Tribute Band 14.00 - I próba wspólnego wykonania "Hey Joe"
 • 14.10 - Gramy „Nie Płacz Ewka” razem z Grzegorzem Markowskim
 • 14.20 - Finał konkursu na najciekawsze przebranie 
 • 14.25 - Krzesimir Dębski i Adam Palma z gośćmi
 • 14.50 - Finał konkursu na “Gitarę z Byle Czego”
 • 15.00 - II próba wspólnego wykonania "Hey Joe"
 • 15.10 - Koncert Grzegorza Skawińskiego - gramy razem utwory Hendrixa, gościnie zaśpiewa Patrycja Markowska
 • 15.50 - Próba generalna wspólnego wykonania "Hey Joe" - obecność obowiązkowa
 • 16.00 - Oficjalna próba ustanowienia Gitarowego Rekordu Świata 2021
 • 16.10 - Odczytanie oficjalnego wyniku Gitarowego Rekordu Świata 2021
 • 16.15 - Gramy na bis!


Do zobaczenia 1 maja 2022 r. na wrocławskim Rynku!