Pearl Jam przekłada europejską trasę. Co z koncertem w Polsce?

Newsy

Krzysztof Inglik

Pearl Jam przekłada europejską trasę. Co z koncertem w Polsce?

Zaplanowana na 2021 rok trasa Pearl Jam musiała zostać przełożona. Na liście koncertów znajdowała się również Polska. Co z koncertem w Krakowie?

Po Rammstein i Yes kolejny zespół zmuszony został do przeniesienia zaplanowanej na ten rok trasy koncertowej. Pearl Jam w ranach swojego europejskiego tournee mieli również odwiedzić Kraków. Grupa poinformowała jednak, że europejska trasa koncertowa zaplanowana na połowę tego roku zostaje przeniesiona na późniejszy termin.

Na oficjalnym Facebooku zespołu czytamy między innymi:

Europejska trasa Pearl Jam 2021 zostaje przełożona na czerwiec i lipiec 2022 roku. Wcześniej zakupione bilety zachowują swoją ważność.

Według opublikowanej przez zespół rozpiski, koncert w Polsce odbędzie się 14 lipca 2022 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

W tym roku Pearl Jam obchodzi 30 lecie działalności. Po jedenastu albumach studyjnych, setkach wyjątkowych występów na żywo i oficjalnych bootlegach koncertowych zespół ciągle cieszy się uznaniem krytyków i sukcesem komercyjnym – sprzedał ponad 85 milionów albumów na świecie i w 2017 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Dyskografię grupy zamyka album "Gigaton", który ukazał się w 27 marca 2020 roku.


foto: Lugnuts / domena publicza