Kirk Hammett (Metallica) zagra ponownie na płycie Carlosa Santany

Newsy

Krzysztof Inglik

Kirk Hammett (Metallica) zagra ponownie na płycie Carlosa Santany

Gitarzysta zespołu Metallica, Kirk Hammett, pojawi się na płycie Carlosa Santany. Informacje potwierdzili obaj artyści...

Carlos Santana ujawnił, że ma w planach trzy nowe albumy. Jeden z nich, zatytułowany "Blessing and Miracles", został nagrany z udziałem gitarzysty Metalliki Kirka Hammetta. Słynny gitarzysta ujawnił te informacje w wywiadzie dla ABC News Radio, komentując, że pandemia pozwoliła mu pracować nad wieloma projektami naraz.

"Mój brat, Kirk Hammett z Metalliki zagra na płycie. Absolutnie wymiata!"

- skomentował Carlos Santana. Prócz Hammetta na albumie pojawią się także Steve Winwood i wokalista Living Colour Corey Glover. Wcześniej Kirk Hammett i Corey Glover wsparli projekt żony Carlosa, perkusistki Cindy Blackman Santana. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Hammett gości na płycie Santany. W 2005 roku wystąpił na albumie „All That I Am”. Daty premiery nowego albumu Santany jeszcze nie ujawniono.

Czekamy cierpliwie na zielone światło. Póki co nie ma nawet jeszcze żółtego światła. Wciąż jest czerwone. Ale optymizmem napawa, że w niektórych miejscach sale koncertowe zaczynają się zapełniać.

- powiedział Carlos Santana. Początki kariery Santany sięgają wczesnych lat 60., a przełomowym momentem okazał się dla niego występ na legendarnym festiwalu Woodstock w 1969 roku, po którym zyskał status gwiazdy rocka. Foto: Paweł Mielko