Steve Lukather ogłasza nowy skład Toto

Newsy
Steve Lukather ogłasza nowy skład Toto

Steve Lukather i Joseph Williams ogłosili skład nowego, piętnastego już wcielenia formacji Toto, które będzie można zobaczyć w ramach przyszłej trasy koncertowej 'Dogz of Oz' zapowiadanej na 2021 rok.

Planowana trasa obejmie Amerykę Północną, Europę, Azję oraz Australię i Nową Zelandię, a w jej ramach fani usłyszą nie tylko największe hity Toto i głęboki przekrój przez dyskografię zespołu, ale także kompozycje pochodzące z solowego repertuaru Lukathera i Williamsa.

W składzie Toto, poza Stevem Lukatherem (gitara) i Josephem Williamsem (wokal), znaleźli się klawiszowiec Dominique "Xavier" Taplin oraz wokalista i multiinstrumentalista Warren Ham, którzy będą kontynuować współpracę nawiązaną przy okazji ubiegłorocznego tour 40 Tours Around the Sun. Nowymi muzykami w szeregach Toto są: basista John Pierce (Huey Lewis and The News), perkusista Robert "Sput" Searight (Ghost-Note / Snarky Puppy) oraz klawiszowiec i wokalista Steve Maggiora (Elvis, Moms Mabely).

"W trakcie pandemii na nowo zastanowiliśmy się nad naszą karierą i sposobem dalszego rozwoju. Wielu ludzi nie ma już z nami lub przeszli na emeryturę. Tymczasem my nadal czujemy się jak dzieci, które chcą jak najszybciej wrócić w trasę. To jest nasz dom" - mówi Steve Lukather - "Ta decyzja napawa nas spokojem, a w przyszłość wkraczamy z orzeźwiającym i optymistycznym entuzjazmem. W tej chwili Joe i ja jesteśmy jedynymi długoletnimi członkami zespołu, którzy chcą być w drodze i nadal grać muzykę dla naszej wielopokoleniowej społeczności fanów. Spędziłem prawie cztery i pół dekady mojego życia jako jedyny oryginalny członek Toto, który nigdy nie opuścił koncertu ani albumu, pielęgnując dziedzictwo grupy a jednocześnie zapewniając jej muzyce ciągłe funkcjonowanie na żywo. Nigdy nie przestanę tego robić, a światowa trasa Dogz of Oz oferuje rzadką okazję do ponownego wyobrażenia sobie naszej przyszłości i podtrzymania głębokiej więzi, która istnieje między nami a publicznością. Mamy nadzieję, że ruszymy z planowaną trasą w lecie 2021 roku, kiedy ponownie spotkamy się z fanami na całym świecie."

"Luke i ja wiele razem przeszliśmy. Jest dla mnie jak brat. - dodaje Joseph William - "Łączące nas kreatywne partnerstwo zawsze wzbogacało nasze życie. Nie przychodzi mi do głowy nikt inny na Ziemi, z którym chciałbym rozpocząć następny rozdział życia, niż z moim wieloletnim, lojalnym i utalentowanym przyjacielem oraz kolegą z zespołu. Jesteśmy ostatnimi ludźmi na placu boju. Jesteśmy Dogz of Oz!"

Nowy skład Toto będzie można zobaczyć po raz pierwszy w sobotę 21 listopada, podczas jedynego online'owego koncertu, który będzie transmitowany w prime time w trzech regionach geograficznych: Azja/Australia/Nowa Zelandia; Europa; Ameryka Północna. Informacje o biletach na stronie https://totoofficial.com/

W 2021 roku zarówno Steve Lukather, jak i Joseph Williams wydadzą solowe albumy, w których wystąpią nawzajem w niektórych utworach. Płyty ukażą się we współpracy z Mascot Label Group. W zeszłym miesiącu Luke zaprezentował zapowiedź nadchodzącego albumu, kompozycję "Run To Me" zagraną z Williamsem, Ringo Starrem oraz Johnem Pierce.