Solowy debiut Jonathana Hulténa

Newsy

Szymon Kubicki

Solowy debiut Jonathana Hulténa

W sklepach można już znaleźć solowy debiutancki album znanego z Tribulation gitarzysty, Jonathana Hulténa, zatytułowany "Chants From Another Place".

Płyta ukazała się 13 marca nakładem wytwórni Kscope i zawiera 12 utworów całkowicie odmiennych od Trubulation, innych zespołów Hultena, takich tak Stench. Tworząc solowy album Hulten inspirował się takimi artystami jak Nick Drake, Sufjan Stevens, Wovenhand, Fleet Foxes czy John Martyn, dlatego "Chants From Another Place" ma najbliżej do minimalistycznego, akustycznego folku opartego przede wszystkim na dźwiękach gitary akustycznej i pianina ale również partii śpiewu a capella.

Całość materiału stworzył i nagrał jedynie Jonathan Hultén we własnym studio w Sztokholmie. Za miks odpowiadał Ola Ersfjord z Cuervo Recording Service w Madrycie. Gitarzysta zadbał też o oprawę graficzną krążka oraz teledysków promujących "Chants From Another Place".

 

"Chants From Another Place" poprowadzi cię przez obszary ekstazy, mijając wzgórza śmierci i odrodzenia, żeglując po morzach przygód, przemierzając pustkowia rozpaczy oraz mityczne lasy. To wewnętrzna podróż i tylko czas może powiedzieć, jakie miejsca odwiedzisz podczas jej trwania. To opowieść o duchowej śmierci i odrodzeniu."

 

 

Zdjęcie: Dariusz Ptaszyński