Nowy album Blues Pills "Holy Moly!" w czerwcu

Newsy

Szymon Kubicki

Nowy album Blues Pills "Holy Moly!" w czerwcu

Już w czerwcu ukaże się trzeci album formacji Blues Pills, zatytułowany "Holy Moly!"

Następca "Lady in Gold" z 2016 roku trafi do sklepów 19 czerwca nakładem wytwórni Nuclear Blast. Będzie to pierwszy krążek nagrany bez gitarzysty Doriana Sorriauxa, który opuścił szeregi grupy w 2018 roku. Jego obowiązki przejął dotychczasowy basista formacji, Zack Anderson.

Materiał na "Holy Moly!" został napisany, nagrany i wyprodukowany we własnym, analogowym studio zespołu w Närke w Szwecji. Elin Larsson (wokal), Zack Anderson (gitara) i André Kvarnström (perkusja) przez blisko rok pracowali na nowymi kompozycjami w starym fabrycznym budynku, gdzie zlokalizowane jest studio.

Album został zarejestrowany przez Zacka Andersona z pomocą Niklasa Almqvista i Johana Gustafssona z formacji The Hives oraz Martina Jacobssona z Rovljud Sound. Za produkcję odpowiada zespół, a za miks laureat nagrody Grammy, Andrew Scheps (Red Hot Chili Peppers, Iggy Pop, Adele, Black Sabbath, Rival Sons, Hozier).

"Będziemy dumni z tej płyty nawet po śmierci. Utwory mają korzenie w bardzo mrocznym okresie w naszym życiu, wypełnionym stratą, gniewem i niepokojem. Smutkiem i zmianami. Rozstaniem zamienionym w reinkarnację. Utożsamiamy się z jego każdym dźwiękiem i słowem. Płyta powstała w mroku ale zawiodła nas z powrotem w kierunku światła. Mamy nadzieję, że również wam przyniesie on pociechę."

Pierwszym singlem promującym krążek jest kompozycja "Proud Woman", do której powstał teledysk.

 

"Holy Moly!" może myć zwodniczym albumem - mówi Andrew Scheps - Po pierwszym przesłuchaniu jawi się jako wspaniały blues/rockowy krążek z doskonałym wokalem. Podczas kolejnych odsłuchów zaczynasz doceniać jego kolejne warstwy i niuanse. Nie często można spotkać album, który robi świetne pierwsze wrażenie, ale potem ten efekt jeszcze bardziej narasta."

Do stworzenia okładki "Holy Moly!" posłużyła ilustracja "Beast" autorstwa Darii Hlazatovej.

Zdjęcie: Patric Ullaeus