Dorian Sorriaux opuszcza Blues Pills

Newsy
Dorian Sorriaux opuszcza Blues Pills

Utalentowany gitarzysta formacji Blues Pills, Dorian Sorriaux, postanowił opuścić zespół.

"Po sześciu owocnych i bardzo dla nas rozwojowych latach z Dorianem Sorriauxa jako gitarzystą Blues Pills postanowiliśmy zakończyć współpracę. Z całą pewnością czekają nas teraz nowe wyzwania. Życzymy Dorianowi powodzenia w dalszej muzycznej działalności i dziękujemy ze wspólnie spędzony czas. Pomimo tej zmiany ciężko pracujemy nad trzecim albumem w naszym studio, które budowaliśmy w przez kilka ostatnich lat w naszym rodzinnym Örebro. Partie gitary na nowej płycie nagrają Zack (Anderson - bas) i Rickard (Nygren - koncertowy gitarzysta). Jesteśmy bardzo podekscytowani z powodu nowej muzyki, która ujrzy światło dzienne w 2019 roku" - czytamy w oświadczeniu zespołu.

Dorian Sorriaux okazał się bardziej enigmatyczny. "Teraz to już oficjalna wiadomość. Jestem z dumny z albumów, które nagraliśmy z Blues Pills, po prostu jestem trochę zmęczony riffowaniem." - napisał gitarzysta na swoim Facebooku.

W czerwcu 2018 roku ukazała się pierwsza solowa Epka Sorriauxa, zatytułowana "Hungry Ghost". Na płytce znalazły się cztery utwory utrzymane w estetyce akustycznego folku, a Dorian, poza partiami gitary zajął się również śpiewem.

 

Zdjęcie: Robert Wilk