Deep Purple zapowiada nowy album „Whoosh!”

Newsy
Deep Purple zapowiada nowy album „Whoosh!”

Muzycy Deep Purple potwierdzili premierę nowego albumu. Płyta będzie nosić tytuł „Whoosh!” i ukaże się w czerwcu.

Po wielu spekulacjach wśród fanów, które zostały podsycone przez tajemnicze wypowiedzi wokalisty Iana Gillana w grudniu ubiegłego roku, zespół oficjalnie zapowiedział wydanie nowego, 21 w dorobku, studyjnego krążka. Jego data premiery została wyznaczona na 12 czerwca. "Whoosh!" ukaże się nakładem earMUSIC i będzie następcą odnoszących wielkie sukcesy albumów „inFinite” (2017) i „Now What?!” (2013).

Deep Purple po raz trzeci połączyli siły z legendarnym producentem Bobem Ezrinem, który zaprosił zespół do Nashville, aby napisać i nagrać nowe utwory. Efektem ma być najbardziej zróżnicowany album, jaki do tej pory razem stworzyli. Muzycy na nowej płycie „rozciągnęli się we wszystkich kierunkach” bez żadnych ograniczeń, które mogły pozbawić ich kreatywności. „Deep Purple przywraca Deep z powrotem do Purple” - to żartobliwe motto, które pojawiło się w studio po stworzeniu pierwszych piosenek, dało jasno do zrozumienia, że brytyjska formacja i Ezrin są na dobrej drodze do stworzenia płyty skierowanej do wszystkich pokoleń i przesuwającej granice czasu. A jednocześnie wyrażającej niezadowolenie z obecnej sytuacji na świecie.

„Whoosh!” będzie dostępny jako limitowany CD + DVD Mediabook (płyta DVD będzie zawierać zapis koncertu z Hellfest 2017), 2LP + DVD, limitowany box oraz w formie cyfrowej.

Lista utworów:

Throw My Bones
Drop The Weapon
We’re All The Same In The Dark
Nothing At All
No Need To Shout
Step By Step
What the What
The Long Way Round
The Power of the Moon
Remission Possible
Man Alive
And The Address
Dancing In My Sleep

Po wydaniu płyty Deep Purple pojadą w trasę koncertową, która obejmie również Polskę - zespół wystąpi 14 października w łódzkiej Atlas Arenie.