Vane i Moyra ruszają w trasę

Koncerty
2019-11-19
Vane i Moyra ruszają w trasę

Po wielu udanych koncertach oraz wspólnym udziale w festiwalach Uwolnić Muzykę i Pol’and’Rock 2019, zespoły Vane i Moyra ruszają w trasę Storm of Fate Tour 2020, w ramach której odwiedzą osiem klubów w Polsce.

Vane, po wygraniu krajowych eliminacji, zaprezentował Polskę na Wacken Metal Battle w Niemczech zdobywając prestiżowe, piąte miejsce. Dzień później zespół wystąpił na festiwalu Pol’and’Rock na scenie Lecha. Wcześniej metalowcy z Krakowa rywalizowali w finałach polskich eliminacji Bloodstock Metal 2 the Masses, koncertowali klubowo z Acid Drinkers, Virgin Snatch oraz Kat & Roman Kostrzewski, a także wystąpili z Vaderem i Rotting Christ na festiwalu Uwolnić Muzykę.

Moyra zaprezentowała się z kolei szerszemu gronu na Beer Fest - Chorzów, razem z Vane na Festiwal Uwolnić Muzykę i Pol'and'Rock, odwiedziła też Książ Rock Zone oraz Siekiera Fest wraz z Frontside i Materią. Oprócz tego muzycy zagrali u boku Kat & Roman Kostrzewski, Percival Schuttenbach oraz Infected Rain. Zespół ma na koncie również kilka mniejszych, klubowych koncertów, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem.

Doświadczenie zebrane na przestrzeni miesięcy przez muzyków Vane i Moyry zaowocowało decyzją o organizacji wspólnej trasy, na której zespoły planują dotrzeć do jeszcze większej liczby fanów. Co do powiedzenia na temat zbliżającej się trasy mają liderzy obu zespołów?

Mateusz Gajdzik: “Storm of Fate Tour to dziecko zespołów Vane i Moyra. 4 weekendy, 8 miast i tyleż okazji by przyjąć dawkę solidnego grania w sympatycznej atmosferze. Nie zabraknie także supportów, którymi będą nasi przyjaciele z zespołów Shodan, Gentuza, Spatial i Burning Hands. Nie możecie tego przegapić!”

Małgorzata Szkoda: “Tej zimy nadchodzi prawdziwy metalowy sztorm! Razem z Vane ruszamy w wyjątkową trasę po naszym pięknym kraju. Będzie to niepowtarzalna okazja by zobaczyć na żywo dwa bandy, które w ostatnim czasie nieźle namieszały na scenie metalowej. Zapraszamy serdecznie! Stay Metal!!!!”

Zespoły zaprezentują się fanom w następujących lokalizacjach:

2020-02-28 Jazzkino, Zielona Góra
2020-02-29 Spichlerz, Jarocin
2020-03-06 Wydział Remontowy, Gdańsk
2020-03-07 Magnetofon, Łódź
2020-03-13 Zaścianek, Kraków (support: Spatial)
2020-03-14 Leśniczówka, Chorzów (support: Spatial)
2020-03-20 Liverpool, Wrocław
2020-03-21 TBA

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym trasy.

Koncerty

Vane & Moyra - Zielona Góra

Vane & Moyra - Jarocin

Vane & Moyra - Gdańsk

Vane & Moyra - Łódź

Vane & Moyra - Kraków

Vane & Moyra - Chorzów

Vane & Moyra - Wrocław