Festiwal Cały Poznań Ukulele

Newsy
Festiwal Cały Poznań Ukulele

Już jutro, 31 maja startuje jedno z największych wydarzeń polskiej społeczności ukulele - festiwal Cały Poznań Ukulele. Ortega Guitars, Pierwsza Poznańska Orkiestra Ukulele PPNOU oraz miasto Poznań zapraszają na III. edycję festiwalu Cały Poznań Ukulele, który odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 roku w Poznaniu. To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich fanów ukulele!

Ortega Guitars kolejny raz bierze udział w imprezie i zaprasza wszystkich do odwiedzin festiwalu oraz skorzystania z wszystkich atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę nie tylko na wzięcie udziału w ciekawych warsztatach i koncertach, ale także na osobiste przetestowanie najciekawszych instrumentów Ortega. Zobaczyć będzie można większość zaprezentowanych w tym roku modeli ukulele oraz kilka naprawdę interesujących akcesoriów.

Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w sesji Ortega Open Mic i skorzystania z szansy na wygranie cennych nagród.

Podczas festiwalu ponownie gorąco powitamy Marka Gordzieja z Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele na oficjalnej liście artystów Ortega! To świetna okazja, aby zobaczyć cały zespół na scenie. Lider PPNOU Konczal Piotr zagra na ukulele Ortega LIZARD-SO-GB.

 

Aktualny program festiwalu możecie sprawdzić na www.calypoznanukulele.pl, ale w związku z wieloma zapytaniami informujemy Was tutaj o szczegółach warsztatów:

Warsztaty dla początkujących, a także tych którzy jeszcze nie wiedzą, że chcą grać na Ukulele odbywać się będą w miasteczku festiwalowym WolnyDziedziniec czyli na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim - w sobotę 1 czerwca od godziny 13:00 i w niedzielę 2 czerwca od godziny 12:00.

W zależności od ilości chętnych będą tworzone grupy i podgrupy na bieżąco. Nie trzeba się zapisywać!!! Po prostu przybywajcie ze swoimi ukulelami, ew. wypożyczycie je na miejscu.

Warsztaty dla osób mających własny instrument, znających choć podstawowe akordy oraz dla średniozaawansowanych także są w ujęte w programie na stronie. Chętni proszeni są o zgłoszenia/zapisy na maila: ukulele@agenart.pl - miejsc wystarczy dla wszystkich. WSZYSCY, którzy się zgłoszą i przyjdą na warsztaty otrzymają na własność materiały edukacyjne (nuty, tabulatury), a dodatkowo wśród nich każdorazowo będzie losowana niespodzianka - piękny muzyczny notatnik na twórczość własną i generalnie ukulelowąwydawnictwa 4 struny.

Zatem:

  • czwartek 30 maja o godz. 18:00 to zajęcia z dziewczynami z Les Poupées Gonflées, chansons w klubie festiwalowym muchos - nauczymy się z nimi (grać i śpiewać) kilku pięknych piosenek calypso,
  • w piątek 31 maja ponownie widzimy się w Muchos o godz. 16:00 - tym razem z panami z Ukus In Fabula będziemy ćwiczyć włoskie piosenki, a w Meskalinie o godz. 18:00 warsztaty z blues'em poprowadzi nasz wspaniały Profesor Peter czyli Peter VAlphen
  • w sobotę 1 czerwca o godzinie 14:00 w miasteczku festiwalowym na WolnyDziedziniec ponownie spotkacie się z Profesorem Peterem i rozwiniecie swoje umiejętności, a o godz. 15:00 będzie niepowtarzalna szansa nauki fragmentu z twórczości The Beatles (anglosaski odpowiednik PPNOU) z wirtuozem Ukulele, którym jest oczywiście Peter Moss!!!

Jak ktoś bardzo kocha Ukulele to może być na wszystkich warsztatach.

Dla przyjezdnych - na stronie z programem jest także mapka z wszystkimi lokalizacjami.

 

Na wszystkie wydarzenia (w tym warsztaty)...

WSTĘP WOLNY!!!  ADMISSION FREE!!!

 

Udostępniajcie, zapraszajcie znajomych i obcych - niech Cały Poznań Ukulele!

 

www.calypoznanukulele.pl
http://ortegaguitars.com