Vane prezentuje teledysk "The Ritual"

Newsy
Vane prezentuje teledysk "The Ritual"

Deathmetalowa formacja Vane zaprezentowała teledysk do najnowszego, singlowego utworu "The Ritual".

Zespół wyjaśnia: "Ten numer rzuca światło na jeden z wielu ciemniejszych momentów historii opisanej na wydanym w 2018 CD "Black Vengeance". Tu dowiadujemy się o dalszych losach kurtyzany z numeru "Spilling Guts" zaraz po tym jak zdradziła głównego bohatera płyty. Jej nagroda okazała się być czymś zupełnie innym niż się spodziewała - została poświęcona duchom Voodoo w obrazowo przedstawionym rytuale. Dobra produkcja i przywiązanie ogromnej wagi do detali powodują, że teledysk wygląda jak produkcja serialowa odbiegając od tego, co zazwyczaj można zobaczyć w teledyskach".

"W klipie do "The Ritual" chcieliśmy się bardziej skupić na opowiedzeniu historii. Za każdym numerem który dotąd wypuściliśmy kryje się jakaś historia (bądź jej część) i tym razem jest ona nietypowa, bo po raz pierwszy zapuszczamy się w rejony Voodoo. Mrok i niepokój nadają ton całemu obrazkowi, prowadząc widza przez meandry rytuału i obrazując co bardziej zawiłe fragmenty tekstu."

 

Nowa EPka Vane "The Ritual" ukazała się 8 maja i zawiera cztery kompozycje - tytułową oraz trzy utwory z pierwszego, niewydanego wcześniej na CD wydawnictwa zespołu "The Prologue".

1. The Ritual
2. Born Again
3. Edge Of Cutlass
4. Your Pain I Am