Tylko w Gitarzyście: posłuchaj debiutanckiego albumu Vane

Newsy
Tylko w Gitarzyście: posłuchaj debiutanckiego albumu Vane

Debiutancki album zespołu Vane, "Black Vengeance" ukaże się w najbliższy piątek, ale już teraz można go posłuchać, wyłącznie na stronie Gitarzysty.

Muzyka Vane to ciężkie, bezkompromisowe, deathmetalowe granie, pełne chwytliwych melodii, doprawione autentyczną historią złotej ery piractwa. Zespół powstał w 2016 roku z inicjatywy dwójki przyjaciół - Mateusza Gajdzika (Witchking, Saratan, Crystal Viper) i Roberta Zembrzyckiego (Acid Drinkers, Corruption, Saratan). Gitarzyści wkrótce zwerbowali Marcina Frąckowiaka, by ten dołączył do nich jako basista. Następnie trzeba było znaleźć wokalistę, który pasowałby do wizji zespołu. Jeden z pierwszych wyborów padł na Marcina Parandyka (Killsorrow, Thy Disease), który zgodził się spróbować. Po wielu rozmowach, do niekompletnego Vane'a dołączył Marcin Zdeb, zamykając tym samym skład bandu. W maju 2018 r. Marcin Frąckowiak opuścił zespół i zastąpił go Łukasz Łukasik (ex-Netherfell).

W ciągu zaledwie roku od powstania, Vane wydał epkę "The Prologue", składającą się z 3 utworów, które ostatecznie wchodzą w skład koncepcyjnego albumu "Black Vengeance". Jego premiera zapowiedziana jest na 30 listopada 2018 roku.

Album można przesłuchać przedpremierowo na naszej stronie:

 

W dniu premiery zespół rusza na trzy dni koncertów z Acid Drinkers.

Aktualny skład Vane:
Marcin Parandyk - wokal (Killsorrow, Thy Disease)
Mateusz Gajdzik - gitary (ex-Witchking, ex-Saratan, ex-Crystal Viper)
Robert Zembrzycki - gitary (ex-Acid Drinkers, ex-Corruption, ex-Saratan)
Marcin Zdeb - perkusja
Łukasz Łukasik - bas (ex-Netherfell)

https://vane.band/
https://www.facebook.com/vane.band/
https://vaneband.bandcamp.com/