Premiera singla „Thanks Jimi”

Newsy
Premiera singla „Thanks Jimi”

Oficjalny hymn Gitarowych Rekordzistów "Thanks Jimi", skomponowany przez Leszka Cichońskiego i zaśpiewany przez Malforda Milligana znalazł się w propozycjach dwóch najważniejszych list przebojów.

Na "Thanks Jimi" można głosować w Antyradiu na Turbo Top i na "Trójkowej" LP3.

Leszek Cichoński napisał „Thanks Jimi” w 2000 roku. Instrumentalna wersja ukazała się na płycie „Thanks Jimi - A Tribute To Jimi Hendrix", która w 2001 roku została wybrana gitarową i bluesową płytą roku przez czytelników magazynów „Gitara i Bas” oraz „Twój Blues”. Świetnie zaśpiewaną przez Sebastiana Riedla wersję wokalną można znaleźć na krążku „Hey Jimi - Polskie Gitary Grają Hendrixa” nominowanym do nagrody Fryderyków 2008.

Wersja symfoniczna utworu „Thanks Jimi” została zarejestrowana w sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Płyta z nagraniem z koncertu „Thanks Jimi Symfonicznie” ukaże się jesienią tego roku i ma być symbolicznym prezentem urodzinowym dla Hendrixa. Angielski tekst do utworu napisał znakomity amerykański gitarzysta Greg Koch razem z Malfordem Milliganem - wokalistą Storyville, współpracującym z sekcją Stevie Ray Vaughana Double Trouble. Malford Milligan zaśpiewał nowy tekst brawurowo w czasie koncertu z orkiestrą symfoniczną NFM.

Singiel „Thanks Jimi” w wersji radio edit oddaje atmosferę tego niezwykłego koncertu. Utwór jest oficjalnym hymnem Gitarowego Rekordu Guinnessa, który odbywa się co roku 1 maja we Wrocławiu w hołdzie dla Jimiego Hendrixa.

Utwór można posłuchać TUTAJ

Tegoroczna, siedemnasta już, edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa pod wodzą Leszka Cichońskiego zapowiada się imponująco. Po raz pierwszy w historii festiwalu 1 maja na Rynku stanie dodatkowa scena, gitarzyści na czele z Sebastianem Riedlem oddadzą specjalny hołd Ryśkowi Riedlowi, a do premierowego wykonania „Thanks Jimi”– hymnu imprezy – na wrocławskim Rynku dołączą Sebastian Riedel i Stan Skibby.

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa, wystarczy mieć gitarę lub ukulele i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gitarowa impreza rozpoczyna się 1 maja na Rynku o godz. 10:00. Udział w Rekordzie jest bezpłatny. Gitarowy Rekord Guinnessa połączony jest z największym wrocławskim festiwalem 3 – Majówka (1-3 maja), który od lat gromadzi gwiazdy rocka z Polski i ze świata. Na uczestników Rekordu czekają ulgowe bilety na koncerty festiwalu.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy. Zapraszamy!

Foto: Sławek Przerwa