Leszek Możdżer z… gitarą na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu

Koncerty
2019-04-18
Leszek Możdżer z… gitarą na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu

Światowej sławy mistrz fortepianu na gitarze? To możliwe, ale tylko we Wrocławiu. Za niecałe dwa tygodnie, 1 maja, na wrocławskim Rynku do tysięcy gitarzystów z całego świata dołączy Leszek Możdżer, który wraz z legendarnymi muzykami podejmie próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Na scenie towarzyszyć mu będzie gitarzysta fingerstyle, Adam Palma. Aby znów przejść do historii, potrzebnych jest 7412 gitar wspólnie grających nieśmiertelne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.

Leszek Możdżer, światowej sławy pianista, kompozytor i aranżer, na co dzień wrocławianin. Członek legendarnego zespołu Miłość, improwizator, autor oper „Sen nocy letniej” i „Immanuel Kant”. Objawienie polskiego jazzu. Na fortepianie gra od piątego roku życia. Odważny eksplorator, oryginalny twórca posiadający własny język muzyczny. Współtworzy najwybitniejsze światowe projekty jazzowe. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Jazz nad Odrą.

Podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa Leszek Możdżer zagra w duecie gitarowym z Adamem Palmą. Adam Palma ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, a w 2017 roku otrzymał tytuł doktora nauk muzycznych na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Gra głównie na gitarze akustycznej, poruszając się swobodnie między stylami fingerstyle, rock, country, blues, jazz, gypsy jazz i inne.

„Hey Joe” po raz siedemnasty

Tegoroczna, siedemnasta już, edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa pod wodzą Leszka Cichońskiego zapowiada się imponująco. Po raz pierwszy w historii festiwalu 1 maja na Rynku stanie dodatkowa scena, gitarzyści na czele z Sebastianem Riedlem oddadzą specjalny hołd Ryśkowi Riedlowi, a do premierowego wykonania „Thanks Jimi”– hymnu imprezy – na wrocławskim Rynku dołączą Sebastian Riedel i Stan Skibby.

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa, wystarczy mieć gitarę lub ukulele i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gitarowa impreza rozpoczyna się 1 maja na Rynku o godz. 10:00. Udział w Rekordzie jest bezpłatny. Gitarowy Rekord Guinnessa połączony jest z największym wrocławskim festiwalem 3 – Majówka (1-3 maja), który od lat gromadzi gwiazdy rocka z Polski i ze świata. Na uczestników Rekordu czekają ulgowe bilety na koncerty festiwalu.

Program koncertów:

1.05.2019 
Rynek, Wrocław
godz. 10.00 - 16.30
GITAROWY REKORD GUINNESSA 2019

1.05.2019 
Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
start godz. 17.00 

3-Majówka 2019 – Dzień I - Slade, Therion, Napalm Death, Ørganek, Nocny Kochanek, Coma

2.05.2019 
Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
start godz. 15.00 

3-Majówka 2019 – Dzień II - Alestorm, Pidżama Porno, Mela Koteluk, Krzysztof Zalewski, The Dumplings, Albo Inaczej, Ira, Ten Typ Mes, Rosalie., Decapitated, Clock Machine, Flirtini, Hunter

3.05.2019 
Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
start godz. 15.00 

3-Majówka 2019 – Dzień III - Tarja Turunen, Kult, Happysad, Ania Dąbrowska, Łąki Łan, O.S.T.R., Kasia Nosowska, Illusion, Luxtorpeda, Bitamina, Mery Spolsky, Pablopavo i Ludziki, Gooral

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.empikbilety.pl

Więcej informacji:
Gitarowy Rekord Guinnessa/Thanks Jimi Festival: www.heyjoe.pl, fb.com/GitarowyRekord
3-Majówka: www.3-majowka.pl, fb.com/3majowkawewroclawiu

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Zdjęcie: Jarosław Wierzbicki

Koncerty