Gitarowy Rekord Guinnessa: Therion wystąpi we Wrocławiu

Koncerty
2019-02-19
Gitarowy Rekord Guinnessa: Therion wystąpi we Wrocławiu

1 maja z okazji Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019 wystąpi we Wrocławiu formacja Therion.

Legenda symfonicznego metalu zagra na Pergoli w kompleksie Hali Stulecia razem ze Slade oraz Nocnym Kochankiem i Ørgankiem. W tym roku mija 30 lat, odkąd Szwedzi nagrali swoje pierwsze demówki. Zespół jest w znakomitej formie i uwielbia polską publiczność.

Założony przez Christofera Johnssona Therion powstał w 1987 roku. Początkowo występował pod nazwą Blitzkrieg, grając standardowy thrash metal. Kolejnym wcieleniem był Megatherion stylem zbliżający się do Celtic Frost. W 1989 roku, już jako Therion, grupa nagrała swoje pierwsze demówki, a dwa lata później wydała debiutancki deathmetalowy album „Of Darkness..." wyróżniający się progresywnym brzmieniem i ostrym politycznym przekazem. W 1993 roku powstała eksperymentalna płyta pt. „Symphony Masses: Ho Drakon Ho Megas", na której tradycyjne deathmetalowe brzmienie zderzyło się z jazzem, muzyką industrialną i poważną, wpływami perskimi i arabskimi oraz klasycznym heavy metalem z lat 80. Przełomem okazał się czwarty album formacji „Theli", do dziś będący wzorcem z Sèvres symfonicznego metalu. Zapoczątkowany przez Celtic Frost trend Szwedzi wynieśli na prawdziwe wyżyny, zdobywając uznanie międzynarodowej publiczności i krytyki. Na płycie „Vovin" z 1998 roku wystąpiła po raz pierwszy orkiestra symfoniczna i dwie sopranistki. Therion regularnie wydaje nowe albumy. Jego dyskografia obejmuje jak dotąd aż 16 albumów studyjnych i 4 koncertowe. Ostatnia płyta, zatytułowana „Beloved Antichrist", ukazała się w 2018 roku.

Udział w Gitarowym Rekordzie Guinnessa jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja w dniu 1 maja. Dla gitarzystów Rekordu przewidziana jest specjalna zniżka na koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka 2019.

1.05.2019 
Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
start godz. 17.00 

3-Majówka 2019 – Dzień I - Therion, Napalm Death, Slade, Ørganek, Nocny Kochanek

2.05.2019 
Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
start godz. 15.00 

3-Majówka 2019 – Dzień II - Pidżama Porno, Mela Koteluk, Krzysztof Zalewski, Albo Inaczej i inni

3.05.2019 
Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
start godz. 15.00 

3-Majówka 2019 – Dzień III - Tarja Turunen, Kult, Happysad, Ania Dąbrowska, Łąki Łan i inni

Na festiwalu zagrają również: Kasia Nosowska, IRA, O.S.T.R., Illusion, Decapitated, Mery Spolsky, Pablopavo i Ludziki, The Dumplings, Flirtini i wielu innych...

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.empikbilety.pl

Więcej informacji:
Gitarowy Rekord Guinnessa/Thanks Jimi Festival: www.heyjoe.pl, fb.com/GitarowyRekord
3-Majówka: www.3-majowka.pl, fb.com/3majowkawewroclawiu

Koncerty

3-Majówka 2019 - Wrocław