Sting zapowiada album "My Songs"

Newsy
Sting zapowiada album "My Songs"

24 maja ukaże się nowy album Stinga zatytułowany "My Songs", na który złożą się najważniejsze utwory z całej kariery artysty w nowych aranżacjach.

""My Songs" to moje życie opowiedziane przy pomocy utworów" - mówi Sting. Kompozycje, które znajdą się na płycie mają otrzymać współczesny sznyt, ale z zachowaniem wierności wobec ducha oryginalnych aranżacji. "Nieustannie coś przy nich dłubię. Zawsze chcę, aby moje piosenki brzmiały tak współcześnie jak to możliwe, ponieważ uważam, że to dobre piosenki. Czasem utwory są identyfikowane dzięki technologii, która towarzyszyła ich powstawaniu - studyjne techniki, brzmienie klawiszy i bębnów. To one postarzają te kompozycje, dlatego dlatego chcieliśmy je uwspółcześnić".

Nowe aranże zostały oparte na ewolucji, jaką poszczególne utwory przeszły podczas wykonań na żywo na przestrzeni lat. "Mój głos nabrał bardziej interesującej barwy niż kiedy miałem 25 lat. Nie jest tak czysty, ale za to bogatszy. Piosenki zmieniają się każdego wieczoru, kiedy je śpiewam i zawsze słyszę w nich to czego wcześniej nie odkryłem".

Fani otrzymają zatem nowe spojrzenia na takie przeboje jak "Englishman In New York", "Fields Of Gold", "Shape Of My Heart", "Every Breath You Take", "Roxanne" czy "Message In A Bottle". Dodatkowo w książeczce do wydawnictwa Sting opowie, jak powstawały wybrane na album utwory oraz zdradzi osobiste historie stojące za nimi.

"My Songs" został wyprodukowany przez Martina Kierszenbauma (Sting, Lady Gaga, Robyn), Dave'a Audé (Bruno Mars, Selena Gomez) i Jerry'ego Fuentesa (The Last Bandoleros). Miksem zajął się Robert Orton (Lana Del Rey, Mumford & Sons) a inżynierem dźwięku był Tony Lake (Sting, Shaggy). Płyta ukaże się w postaci CD i vinyla oraz w wersji deluxe wzbogaconej o dodatkowe utwory.

Premierze płyty będzie towarzyszyć letnia europejska trasa koncertowa "My Song".

Lista utworów:

Brand New Day
Desert Rose
If You Love Somebody Set Them Free
Every Breath You Take
Demolition Man
Can’t Stand Losing You
Fields of Gold
So Lonely
Shape of My Heart
Message in a Bottle
Fragile
Walking on the Moon
Englishman in New York
If I Ever Lose My Faith in You
Roxanne (Live)

Bonusy w wersji Deluxe:

Synchronicity II (Live)
Next To You (Live)
Spirits In The Material World (Live)
Fragile (Live)
I Can’t Stop Thinking About You (Live) – Japan Exclusive
Desert Rose (Extended Version) – France Exclusive

Zdjęcie: Robert Wilk