Yngwie Malmsteen gra bluesa - posłuchaj nowego singla

Newsy
Yngwie Malmsteen gra bluesa - posłuchaj nowego singla

Już w marcu ukaże się najnowszy album Yngwie Malmsteena. Płytę zapowiada singiel "Sun’s Up Top’s Down", z którym można się już zapoznać.

Następca "World on Fire" z 2016 roku będzie nosić tytuł "Blue Lightning" i ukaże się 29 marca nakładem Mascot Records.

Na najnowszym krążku Yngwie Malmsteen składa hołd bluesowi: "Ludzie znają mnie jako przedstawiciela stylu nazywanego 'neo-classical', ale wychowywałem się w rodzinie, gdzie dominowała bardziej tradycyjna muzyka. Dlatego kiedy na piąte urodziny dostałem w prezencie gitarę mogłem jedynie emulować Johna Mayalla & the Bluesbreakers - jamowałem do albumu, który nagrali z Ericem Claptonem. Ludzie nie zdają sobie sprawy z mojego głębokiego zainteresowania bluesem. Dlatego kiedy Mascot zwrócił się do mnie z propozycją nagrania albumu w takim stylu, szczególnie mnie to nie zdziwiło. Właściwie to było dla mnie całkowicie naturalne."

Album zapowiada kompozycja "Sun’s Up Top’s Down":

 

Na płycie znajdą się cztery autorskie kompozycje Malmsteena: "Moje albumy zawsze zawierały utwory z buesowym groove, dlatego napisanie materiału w tym stylu przyszło mi naturalnie". Większość albumu wypełnią jednak covery, niektóre bardzo znane: "Znalazły się tu utwory, które zawsze chciałem nagrać. Takie kawałki jak "Purple Haze" i "Smoke on the Water" grałem od dziecka, z drugiej strony zdecydowałem się na przykład na "While My Guitar Gently Weeps", co do którego nie miałem już takiej pewności. W tym przypadku działałem metodą prób i błędów. Jestem zadowolony, że udało mi się oddać sprawiedliwość oryginalnej wersji."

Lista utworów:

1. Blue Lightning
2. Foxey Lady
3. Demon’s Eye
4. 1911 Strut
5. Blue Jean Blues
6. Purple Haze
7. While My Guitar Gently Weeps
8. Sun’s Up Top’s Down
9. Peace, Please
10. Paint It Black
11. Smoke On The Water
12. Forever Man
13. Little Miss Lover (Bonus Track - wersja winylowa i Deluxe CD)
14. Jumping Jack Flash (Bonus Track - wersja winylowa i Deluxe CD)