The Claypool Lennon Delirium zapowiada nowy album

Newsy
The Claypool Lennon Delirium zapowiada nowy album

Założony przez Lesa Claypoola i Seana Lennona zespół The Claypool Lennon Delirium wyda w lutym nowy album. Można już posłuchać utworu promującego wydawnictwo.

Przypomnijmy, że pod szyldem The Claypool Lennon Delirium kryją się basista Primus, Les Claypool oraz syn Johna Lennona, multiinstrumentalista Sean Lennon. Odświeżający najlepsze tradycje psychodelicznego rocka duet ma na koncie jeden album - debiutancki "Monolith of Phobos" z 2016 roku oraz EPkę z coverami "Lime and Limpid Green", która ukazała się rok później. Następca debiutu będzie zatytułowany "South of Reality" i ukaże się 22 lutego 2019 roku. Materiał został wyprodukowany przez Claypoola i Lennona oraz zmiksowany i poddany masteringowy przez Claypoola w należącym do basisty studio Rancho Relaxo w Hrabstwie Sonoma w Kalifornii

Płytę zapowiada utwór “Blood and Rockets”, którego tekst nawiązuje do postaci Jacka Parsonsa, amerykańskiego chemika, pioniera w dziedzinie badań nad stałym paliwem rakietowym a jednocześnie okultysty zainteresowanego czarną magią, który jako Magister Templi kierował amerykańską lożą organizacji Aleistera Crowley'a, Ordo Templi Orientis. Zmarł w 1952 roku w wyniku eksplozji w domowym laboratorium.