Zobacz klip Shinedown do utworu „Get Up”

Newsy
Zobacz klip Shinedown do utworu „Get Up”

Amerykański zespół Shinedown, który już niedługa zagra w Polsce zaprezentował klip do utworu „Get Up”, pochodzącego z wydanej w maju płyty „Attention Attention".

„Get Up” to poruszający, podnoszący na duchu utwór, który daje nadzieję i zachęca do podjęcia walki z własnymi demonami. Dla wokalisty Brenta Smitha „Get Up” ma szczególne znaczenie - utwór napisał obserwując zmagania z depresją swojego kolegi z zespołu, basisty Erica Bassa. Temat chorób psychicznych i uzależnień jest bliski Brentowi również z innego powodu - sam był uzależniony od alkoholu, a „Attention, Attention” to pierwszy w jego karierze album, który nagrał pozostając w całkowitej trzeźwości.

"Nie chcemy, aby ludzie wstydzili się mówić o tym, przez co przechodzą. Nikogo nie należy definiować przez porażki, ale przez to, że ten ktoś się nie poddał" - mówi Brent Smith.

„Get Up” to wyjątkowy utwór, którego uniwersalny wydźwięk trafia do wszystkich, nie tylko fanów Shinedown. To piosenka, która przełamuje gatunki muzyczne i ucieka wszelkim klasyfikacjom. Otwartość i szczerość bijąca z kompozycji sprawia, że stała się jedną z ulubionych piosenek fanów i wywołuje wśród nich ogromne emocje, zwłaszcza podczas koncertów zespołu.

Można już zobaczyć teledysk do utworu „Get Up”, który wyreżyserował Bill Yukich (m.in. Beyoncé, Marilyn Manson, Wiz Khalifa).

 

Album "Attention Attention" jest szóstym w dorobku Shinedown. Wspiął się na szczyt listy Alternative, Top Rock and Hard Rock Albums Charts oraz iTunes, a w regularnym zestawieniu znalazł się na pozycji piątej. Brzmienie płycie nadał wspomniany Eric Bass.

Utwory z płyty już niedługo będzie można usłyszeć w Polsce. Amerykanie wystąpią w warszawskiej Stodole już 18 listopada. 

18 listopada 2018
Klub Stodoła / Warszawa

Bilety w cenie od 129 zł dostępne są na LiveNation.pl oraz Stodola.pl