Shinedown w listopadzie w Polsce

Koncerty
2018-10-04
Shinedown w listopadzie w Polsce

18 listopada 2018 w warszawskiej Stodole wystąpi formacja Shinedown.

Shinedown rozpoczęli karierę od pokrytego platyną, debiutanckiego albumu "Leave A Whisper" z 2003 roku oraz świetnie sprzedającego się "Us and Them" wydanego dwa lata później. W notowaniu Billboard Top 10 z 2008 r, "The Sound of Madness", który doczekał się podwójnego platynowego statusu utrzymał się w pierwszej 200 notowania przez 120 tygodni z rzędu, a single z tego albumu: “Devour”, “Second Chance”, "Sound of Madness", "The Crow & the Butterfly" i bonusowy "Diamond Eyes (Boom-Lay Boom-Lay Boom)" dotarły do pierwszego miejsca amerykańskiej listy przebojów. Oprócz wyprzedanych koncertów na całym świecie i udziału w licznych festiwalach, Shinedown sprzedali łącznie ponad 10 milionów albumów, a z liczbą 12 singli umieszczonych na pierwszym miejscu Billboard Mainstream Rock formacja ustępuje tylko grupom Van Halen i Three Days Grace.

Nowy, szósty album Shinedown, "Attention Attention" ukazał się w maju 2018 r. “Chcę żeby wszyscy wiedzieli, że zawsze będziemy szli o krok dalej” - mówi wokalista Brent Smith “Nie ma dla nas granic. Będziemy dalej je przekraczać, nie tylko jako muzycy, ale i twórcy tekstów oraz ludzie. Myślę, że świat potrzebuje takiego nagrania. Opowiada ono o woli, która jest w każdym z nas. Dla mnie ten zespół oznacza, że poddanie się nie wchodzi w grę. To dlatego nigdy nie mówimy ‘żegnaj’, zawsze mówimy ‘do następnego razu’".

Wieczór otworzą Press to MECO, których debiutancki album "Good Intent" został nominowany w 2016 roku do nagrody AIM Independent w kategorii Album of the Year, obok Radiohead, Frank Carter i Skepta. Tego dnia na scenie zobaczymy również Starset, amerykański zespół sci-fi rockowy, który opisuje swoje brzmienie jako “Cinematic Rock”. Starset tworzą wokalista Dustin Bates, basista Ron DeChant, gitarzysta Brock Richards i perkusista Adam Gilbert. Na swoim koncie mają dwa albumy “Transmissions” (2014) i “Vessels” (2017).

18 listopada 2018
Klub Stodoła / Warszawa

Bilety w cenie od 129 zł dostępne są na LiveNation.pl oraz Stodola.pl

 

Zdjęcie: Jimmy Fontaine

Koncerty

Shinedown - Warszawa