Soulfly - "Ritual" w październiku (video)

Newsy
Soulfly - "Ritual" w październiku (video)

Najnowszy album Soulfly, "Ritual" trafi do sklepów w październiku. Można już posłuchać pierwszego singla zapowiadającego płytę.

"Ritual" to już jedenasty album formacji dowodzonej przez Maxa Cavalerę. Krążek ukaże się 19 października nakładem Nucler Blast. Na płycie pojawili się goście: Randy Blythe z Lamb Of God oraz Ross Dolan z Immolation. Materiał wyprodukował Josh Wilbur (Killer Be Killed, Lamb Of God, Gojira), który po raz pierwszy pracował z Soulfly.

"Tym razem spróbowaliśmy zachować groove wczesnych wydawnictw Soulfly a także oddać moje zamiłowanie do ciężkiego, szybkiego grania, w którym siedzę - death i black metalu oraz nieco hardcore." - opowiada Max Cavalera. - "Praca z Joshem Wilburem układała się znakomicie. Josh jest wielkim fanem zespołu i wiele wniósł do tego krążka. Podczas gdy zawsze ciągnie mnie do szybkich kawałków, on naprowadza mnie w kierunku większego groove. Myślę, że w rezultacie stworzyliśmy świetny miks utworów, które odzwierciedlają większą część mojej muzycznej kariery."

Mówi Josh Wilbur: "Zanim nagrałem jakąkolwiek płytę, Max wydał świętą trójcę, którą moim zdaniem składała się z "Chaos A.D.", "Roots" i "Soulfly". Chciałem pracować nad płytą, która uchwyci to wszystko co uwielbiałem podczas dorastania. To właśnie te albumy sprawiły, że zainteresowałem się heavy metalem. Zanim się obejrzałem a otrzymałem okazję pracy nad albumem, który chciałem nagrywać jako fan. A więc rozstawiłem trochę mikrofonów i zarejestrowałem kilka riffów, do tego waliliśmy w galwanizowany metal, rototomy, djembe i we wszystko co się dało".

Pierwszym singlem zapowiadającym album jest "Evil Empowered".

 

Okładkę płyty zaprojektował Eliran Kantor (Testament, Iced Earth, Sodom) a za dodatkowe grafiki w booklecie odpowiada Marcelo Vasco (Slayer, Hatebreed, Kreator). "Oprawa graficzna "Ritual" jest bardzo mistyczna i perfekcyjnie pasuje do klimatu albumu." - mówi Cavalera.

Lista utworów:

01. Ritual
02. Dead Behind The Eyes (feat. Randy Blythe)
03. The Summoning
04. Evil Empowered
05. Under Rapture (feat. Ross Dolan)
06. Demonized
07. Blood On The Street
08. Bite The Bullet
09. Feedback!
10. Soulfly XI

Zdjęcie: Char Tupper

Powiązane artykuły