Monster Magnet wraca z nowym albumem "Mindfucker"

Newsy
Monster Magnet wraca z nowym albumem "Mindfucker"

Nowy, jedenasty już album Monster Magnet będzie nosić tytuł "Mindfucker" i ukaże się 23 marca nakładem Napalm Records.

Następca krążka "Last Patrol" z 2013 roku - według zapowiedzi prasowych - "jest inny, jest jednocześnie krokiem do przodu jak i w tył, w kierunku potężnych korzeni muzyki hardrockowej, rozpalony bezpretensjonalnością ery proto-punka. "Mindfucker" to gruba sprawa. Ta płyta ma potencjał aby zaskoczyć i wzbudzić w nowych fanach miłość do gatunku, przy jednoczesnym dostarczeniu freakom zakręconym na punkcie stonera i sludge dokładnie tego, czego oczekują po nowym albumie Monster Magnet."

Lider zespołu, Dave Wyndorf podgrzewa atmosferę: "Mindfucker" to celebracja hardrockowej paranoi XXI wieku, oparta na fuzzie i headbangingu. To wysokooktanowe, rozpalone kawałki płomiennego rock'n'rolla i garażowego szaleństwa zrobione w stylu Monster Magnet. Punktem wyjścia albumu jest spostrzeżenie, że dzisiejszy świat zupełnie postradał zmysły, ale muszę w nim żyć na dobre i na złe. To bardzo proste. W tych szalonych czasach jedyne czego pragnę to pędzić samochodem 100 mil na godzinę i wrzeszczeć. Wiecie o co mi chodzi? Dlatego napisałem piosenki, które dotyczą tego tematu i teksty, które nie wypierają się dzisiejszej rzeczywistości."

"Płyta jest bardzo agresywna, bardzo bezpośrednia, z brzmieniem rodem z Detroit" - dodaje gitarzysta Phil Caivano. "Ponownie wróciliśmy do amerykańskich korzeni. Na ostatnich płytach było wiele elementów space rocka, ponieważ jesteśmy wielkimi fanami Hawkwind, Amon Düül i Groundhogs. "Last Patrol" był w dużym stopniu inspirowany space rockiem, a elementy tego stylu będą zawsze obecne w muzyce Monster Magnet. Jednak tym razem skorzystaliśmy z inspiracji mających swoje źródło w czasach, gdy dorastaliśmy, w brzmieniu Detroit, takich kapel jak Stooges, Mc5 i Grand Funk Railroad. Bardzo dobitne, amerykańskie granie, właśnie o to chodzi."

Lista utworów:

01. Rocket Freak
02. Soul
03. Mindfucker
04. I'm God
05. Drowning
06. Ejection
07. Want Some
08. Brainwashed
09. All Day Midnight
10. When The Hammer Comes Down

Aktualny skład Monster Magnet:

Dave Wyndorf (wokal, gitara)
Garrett Sweeny (gitara)
Phil Caivano (gitara)
Chris Kosnik (bas)
Bob Pantella (perkusja)