Marty Friedman - zobacz teledysk do Self Pollution

Newsy
Marty Friedman - zobacz teledysk do Self Pollution

“Self Pollution" - utwór, który w mocnym stylu otwiera ostatni album Marty Friedmana, "Wall of Sound", doczekał się teledysku.

W teledysku wyreżyserowanym przez londyńskiego fotografa Jimmy Chenga pojawia się po raz pierwszy cały koncertowy zespół gitarzysty - Kiyoshi na basie, Chargee za perkusją oraz Jordan Ziff na gitarze.

"Wall of Sound" ukazał się 4 sierpnia nakładem Prosthetic Records. Materiał został wyprodukowany w należącym do Dave'a Grohla kalifornijskim Studio 606 przez Friedmana i Paula Figa (Ghost, Rush, Alice in Chains) i zmiksowany przez Jensa Bogrena (Kreator, Opeth, Sepultura). Dwa utwory, "Streetlight" i "For A Friend" zostały zmiksowane przez Reinholda Macka, znanego głównie z wielokrotnej współpracy z Queen. Na krążki pojawili się goście: Shiv Mehra z Deafheaven, lider norweskiego Shining, Jørgen Munkeby oraz Jinxx z Black Veil Brides.

W teledysku do “Self Pollution" Marty Friedman używa oczywiście swojego najnowszego, sygnowanego modelu Jackson MF-1. Jordan Ziff gra na customowym Jacksonie Monarkh

Lista utworów:

01. Self Pollution
02. Sorrow And Madness (feat. Jinxx z Black Veil Brides)
03. Streetlight
04. Whiteworm
05. For A Friend
06. Pussy Ghost (feat. Shiv Mehra z Deafheaven)
07. The Blackest Rose
08. Something To Fight (feat. Jørgen Munkeby z Shining)
09. The Soldier
10. Miracle
11. Last Lament