Secrets of The Moon dołącza do trasy Triptykon

Newsy
Secrets of The Moon dołącza do trasy Triptykon

Do marcowej mini-trasy Triptykon dołączył niemiecki Secrets Of The Moon. Grupa, która niedawno towarzyszyła Behemoth w trakcie europejskiej trasy zaprezentuje się na wszystkich czterech koncertach w Polsce.

Triptykon i Secrets Of The Moon wystąpią 16 marca w krakowskim Kwadracie, 17 marca we wrocławskim Alibi, 18 marca w warszawskiej Progresji i 19 marca w gdańskim B90. Zagrają również krajowe Blaze Of Perdition oraz Mord’A’Stigmata.

Secrets of The Moon to jedna z najbardziej zasłużonych ekip blackmetalowych zza naszej zachodniej granicy, która niedawno wspierała na europejskiej trasie naszego Behemotha, a którą na basie podczas koncertów wspiera V. Santura z Triptykon. Istniejąca już ponad 20 lat załoga znakomicie buduje nastrój, wykorzystując do tego elementy atmosferycznego metalu, black metalu, wspierając się od czasu do czasu zwalistym doomowym riffem. Zespół będzie promować ostatni, wydany w 2015 album zatytułowany "Sun".

16 marca 2017
Kraków / Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety:
90 zł - przedsprzedaż,
100 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

17 marca 2017
Wrocław / Alibi, ul. Grunwaldzka 67


Bilety:
90 zł - przedsprzedaż,
100 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

18 marca 2017
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety:
90 zł - przedsprzedaż,
100 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

19 marca 2017
Gdańsk / B90, ul. Doki 1


Bilety:
90 zł - przedsprzedaż,
100 zł - w dniu koncertu

Organizator: B90

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Bilety na koncert w Gdańsku: http://tickets.soundrive.pl/pl/

Dowodzony przez Thomasa Gabriela Fischera Triptykon szybko zdobył zaufanie i szacunek fanów kapitalnym debiutem "Eparistera Daimones" z 2010 roku i zachwycił drugą płytą "Melana Chasmata" z 2014 roku. Obydwie opatrzone były fantastycznymi okładkami niezapomnianego surrealisty H.R. Gigera. Mistrzowskie połączenie doom metalu z elementami black metalu, skąpane w ciemności i nihilizmie, jakie znajdujemy w muzyce Triptykon, w Polsce ma wielu zwolenników. Tom ze swoim zespołem gościł u nas parokrotnie i nigdy nie wyjeżdżał z Polski zawiedziony. Tym razem zespół przyjedzie do nas aż na cztery występy.

Tragedia z 2013 roku nie zatrzymała kariery jednej z najciekawszych polskich kapel blackmetalowych. Choć w wypadku zginął wtedy basista Wojtek Janus, a wokalista Sonneillon doznał poważnych obrażeń, Blaze Of Perdition zaprzestał działalności tylko na parę miesięcy. W 2015 roku lubelska załoga wydała trzeci album, "Near Death Revelations", który okupował czołówki podsumowań metalowych płyt tego roku. W myśl powiedzenia, że co nie zabija, to wzmacnia, BOP wrócił dojrzalszy, silniejszy, muzycznie bezkompromisowy, zaskakujący, daleki od gatunkowych klisz. Dając jasno do zrozumienia, że los musi się postarać o wiele bardziej, aby grupę zatrzymać.

Istniejąca od 2004 roku Mord'A'Stigmata z każdym kolejnym wydawnictwem stawia słuchaczom nowe wyzwania. Pochodzący z 2013 roku album "Ansia" sprawił, że o zespole z Bochni zrobiło się głośno. Koncerty u boku Morowe czy Behemoth tylko ugruntowały dobrą opinię o formacji. W 2015 roku Mord'A'Stigmata sprezentowała fanom trzyutworową EP-kę "Our Hearts Slow Down". Niebawem światło dzienne ujrzy pełnowymiarowy następca "Ansi". Muzycy weszli bowiem do Studia 67, by zarejestrować czwartą, dużą płytę. Już wiadomo, że będzie nosić tytuł "Hope" i zawierać cztery utwory o łącznym czasie trwania ponad 45 minut. Premiera w lutym 2017 roku nakładem Pagan Records.