Metallica na szczycie Billboardu

Newsy
Metallica na szczycie Billboardu

Najnowszy album Metalliki "Hardwired... To Self-Destruct" zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiej listy Billboardu.

Począwszy od czarnego albumu z 1991 roku, każdy z kolejnych pięciu studyjnych albumów Metalliki debiutował na pierwszym miejscy amerykańskiej listy przebojów Billboard 200.

W jednym z ostatnich wywiadów - dla magazynu Entertainment Weekly, Lars Ulrich zapytany, co by zrobił, żeby zapewnić sobie ten wynik również z nową płytą i czy byłby skłonny na przykład oddać za to Grammy za "St. Anger", odpowiedział: "Ponieważ mamy na koncie więcej nagród Grammy (zespół ma osiem nagród Grammy - przyp. red.) niż pierwszych miejsc na liście przebojów, odpowiedź brzmi: Tak. Żeby zbalansować ten wynik oddałbym Grammy za "St. Anger" aby bardziej zbliżyć do siebie te dwa osiągnięcia".

Wygląda na to, że Lars nie musi pozbywać się żadnej statuetki Grammy, ponieważ wydany 18 listopada "Hardwired... To Self-Destruct" stała się szóstą, kolejną płytą Metalliki, która trafiła na szczyt listy Billboardu. To osiągnięcie udało się zresztą powtórzyć na całym świecie - album znalazł się na pierwszym miejscu w 57 krajach, w pierwszej trójce w 75 krajach, a piątce w 105 krajach. Najnowsze notowanie OLIS, czyli sprzedaży w Polsce z dnia 24 listopada, obejmuje okres sprzedaży w okresie 11-17 listopada, a więc przed premierą "Hardwired... To Self-Destruct".

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.