Konkurs: wygraj 'garażówkę' Metalliki w rocznicę premiery

Newsy
Konkurs: wygraj 'garażówkę' Metalliki w rocznicę premiery

21 sierpnia 1987 roku ukazał się mini album Metalliki "The $ 5,98 EP - Garage Days Re-Revisited". Weź udział w naszym konkursie i wygraj egzemplarz płyty!

Na "The $ 5,98 EP - Garage Days Re-Revisited" znalazły się jedynie covery utworów napisanych przez muzycznych idoli Metalliki, takich jak Diamond Head, Holocaust, Killing Joke, Budgie i The Misfits. Zespół nagrał ją w kilka dni i pozostawił bardzo surową produkcję. To pierwsze wydawnictwo Metalliki od śmierci Cliffa Burtona, a jednocześnie powitalna płyta dla nowego basisty, Jasona Newsteda. EPka wyprzedała się całkowicie w ciągu dwóch lat i od tego czasu, aż do 2018 roku nie była wznawiana w oryginalnej, pięcioutworowej formie. Kompozycje z Epki zasiliły jedynie dwupłytowe wydawnictwo "Garage Inc.", które ukazało się w 1998 roku.

Na potrzeby wznowienia, które ukazało się pod skrzydłami własnej wytwórni muzyków, Blackened Recordings, materiał został zremasterowany przez Chrisa Bellmana w Bernie Grundman Mastering w Hollywood w Kalifornii. Odbyło się to jednak z zachowaniem surowego brzmienia, o czym informuje nalepka na płycie ('still not very produced')

Lista utworów:

1. Helpless (Diamond Head)
2. The Small Hours (Holocaust)
3. The Wait (Killing Joke)
4. Crash Course in Brain Surgery (Budgie)
5. Last Caress / Green Hell (The Misfits)

 

Uwaga konkurs

W naszym konkursie mamy do wygrania 3 egzemplarze "The $ 5,98 EP - Garage Days Re-Revisited" (digipack). Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Metallica. Odpowiedzi można przesyłać do końca sierpnia. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Lars Ulrich: "Niektóre z tych utworów były dla nas bardziej ryzykowne. To nie były kawałki, z którymi łączyła nas jakaś szczególna przeszłość, nie graliśmy ich nigdy wcześniej. To było coś w rodzaju badania nowych terytoriów". O jakich utworach z "The $ 5,98 EP - Garage Days Re-Revisited" mówi Ulrich?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za Wasze odpowiedzi. Lars mówił o utworach "The Wait" i "Crash Course in Brain Surgery". Płyty otrzymują: Artur Kalinowski, Łukasz Maćkowski i Daniel Świderski. Gratulujemy!