Cztery polskie koncerty Triptykon

Newsy
Cztery polskie koncerty Triptykon

W marcu na czterech koncertach w Polsce wystąpi kontynuator legendy Celtic Frost - szwajcarski Triptykon.

Triptykon wystąpi 16 marca w krakowskim Kwadracie, 17 marca we wrocławskim Alibi, 18 marca w warszawskiej Progresji i 19 marca w gdańskim B90. Szwajcarów wspierać będą Blaze Of Perdition oraz Mord’A’Stigmata.

Dowodzony przez Thomasa Gabriela Fischera Triptykon szybko zdobył zaufanie i szacunek fanów kapitalnym debiutem "Eparistera Daimones" z 2010 roku i zachwycił drugą płytą "Melana Chasmata" z 2014 roku. Obydwie opatrzone były fantastycznymi okładkami niezapomnianego surrealisty H.R. Gigera. Mistrzowskie połączenie doom metalu z elementami black metalu, skąpane w ciemności i nihilizmie, jakie znajdujemy w muzyce Triptykon, w Polsce ma wielu zwolenników. Tom ze swoim zespołem gościł u nas parokrotnie i nigdy nie wyjeżdżał z Polski zawiedziony. Tym razem zespół przyjedzie do nas aż na cztery występy.

Tragedia z 2013 roku nie zatrzymała kariery jednej z najciekawszych polskich kapel blackmetalowych. Choć w wypadku zginął wtedy basista Wojtek Janus, a wokalista Sonneillon doznał poważnych obrażeń, Blaze Of Perdition zaprzestał działalności tylko na parę miesięcy. W 2015 roku lubelska załoga wydała trzeci album, "Near Death Revelations", który okupował czołówki podsumowań metalowych płyt tego roku. W myśl powiedzenia, że co nie zabija, to wzmacnia, BOP wrócił dojrzalszy, silniejszy, muzycznie bezkompromisowy, zaskakujący, daleki od gatunkowych klisz. Dając jasno do zrozumienia, że los musi się postarać o wiele bardziej, aby grupę zatrzymać.

Istniejąca od 2004 roku Mord'A'Stigmata z każdym kolejnym wydawnictwem stawia słuchaczom nowe wyzwania. Pochodzący z 2013 roku album "Ansia" sprawił, że o zespole z Bochni zrobiło się głośno. Koncerty u boku Morowe czy Behemoth tylko ugruntowały dobrą opinię o formacji. W 2015 roku Mord'A'Stigmata sprezentowała fanom trzyutworową EP-kę "Our Hearts Slow Down". Niebawem światło dzienne ujrzy pełnowymiarowy następca "Ansi". Muzycy weszli bowiem do Studia 67, by zarejestrować czwartą, dużą płytę. Już wiadomo, że będzie nosić tytuł "Hope" i zawierać cztery utwory o łącznym czasie trwania ponad 45 minut. Premiera w lutym 2017 roku nakładem Pagan Records.

16 marca 2017
Kraków / Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety:
90 zł - przedsprzedaż,
100 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

17 marca 2017
Wrocław / Alibi, ul. Grunwaldzka 67


Bilety:
90 zł - przedsprzedaż,
100 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

18 marca 2017
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety:
90 zł - przedsprzedaż,
100 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

19 marca 2017
Gdańsk / B90, ul. Doki 1


Bilety:
90 zł - przedsprzedaż,
100 zł - w dniu koncertu

Organizator: B90

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Bilety na koncert w Gdańsku: http://tickets.soundrive.pl/pl/