Besides w składzie Expect Delays Fest 2015

Newsy
Besides w składzie Expect Delays Fest 2015

Besides, zwycięzca ósmej edycji programu Must Be The Music, dołączył do grona zespołów, które wystąpią 7 marca w Progresji w ramach imprezy Expect Delays Fest.

Zespół Besides powstał w 2011 roku. W trakcie kilkunastu miesięcy skomponował i nagrał promocyjną EP-kę, która pomogła przetrzeć szlaki na scenie muzycznej. We wrześniu 2013 roku światło ujrzała debiutancka płyta "We Were So Wrong". Jak mówią muzycy, to album, na którym kawałki układają się w jedną wielką nostalgiczno - emocjonalną podróż, pozwalają uwolnić wyobraźnie i odpłynąć "gdzieś poza codzienność". W lutym 2014 roku zespół pojawił się na drugiej części kompilacji Post-rock PL, "Cold Wind is the Promise of a Storm". Specjalnie na jej potrzeby muzycy skomponowali utwór "And If I...".

Zyskująca coraz większą popularność grupa jesienią 2014 roku wywarła niesamowite wrażenie na jurorach Must Be The Music. Tylko muzyka. Adam Sztaba ocenił nawet, że "Besides to jeden z najlepszych zespołów w historii tego programu". Także widzowie zachwycili się ich muzyką i 23 listopada, dzięki ich głosom, Besides wygrali ósmą edycję programu. Zespół ma na koncie występy u boku m.in. DispersE, Obscure Sphinx, czy Tides From Nebula. Połączone ze znakomitymi wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne.

Oprócz warszawskiego zespołu zagrają również Tides from Nebula, Sleepmakeswaves, Skyharbor i Spoiwo. A to jeszcze nie koniec ogłoszeń

7.03.2015
Warszawa, Klub Progresja (ul. Fort Wola 22)

Bilety:

55 zł (bilety24.pl)
60 zł (kolekcjonerskie) - progresja.com, Eventim, eBilet, Empik
65 zł (w dniu koncertu)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.