Sleepy Sun na Desertfest 2014

Newsy
Sleepy Sun na Desertfest 2014

Sleepy Sun, psychodeliczna formacja z San Francisco dołączyła do line-upu Deserfest 2014, który wystartuje już 24 kwietnia.

Kapela rozpoczęła działalność w 2005 roku pod nazwą Mania. Grała wówczas garażowego rocka, jednak jej styl szybko wyewoluował w kierunku psychodelii. W związku z tym formacja zmieniła w 2007 r. nazwę na Sleepy Sun i rok później wydała debiutancki krążek “Embrace". W następnej kolejności światło dzienne ujrzały albumy: "Fever" (2010) i "Spine Hits" (2012). W styczniu 2014 roku ukazała się czwarta płyta “Maui Tears", która przyniosła to co fani Sleepy Sun dobrze znają - solidną porcję psycho-space-garage rocka.

Do zestawu dołączył również ukraiński Stoned Jesus, znany także z koncertów w naszym kraju. To na najbardziej znana formacja z gatunku psych/doom z Europy Wschodniej. Na koncie ma dwa albumy "First Communion" i wydany w 2011 "Seven Thunders Roar".

Organizatorzy planują ogłosić jeszcze nazwy czterech zespołów.

Przypomnijmy, że trzecia odsłona odbywającego się w stolicy Niemiec festiwalu prezentującego wszelkie odmiany rocka, stonera, doomu i psychodelii ponownie będzie miała miejsce na trzech scenach klubu Astra Kulturhaus. Desertfest 2014 rozpocznie się 24 kwietnia i w ciągu trzech dni imprezy wystąpi ponad 30 zespołów.

Headlinerami imprezy będą  Spirit Caravan, Clutch i Kvelertak.

Wśród pozostałych zespołów, które zobaczymy w Berlinie są: Black Rainbows, Causa Sui, Elder, Gozu, Huata, Prisma Circus, Sardonis, ASG, Cojones, Radar Men From The Moon, Master Musicians of Bukkake, Castle, The Midnight Ghost Train, The Moth, Doctor Doom, Radio Moscow, Sasquatch, The Graviators, The Ultra Electric Mega Galactic, Hull, Powder for Pigeons.

3-dniowe bilety w cenie 85 Euro można nabyć TUTAJ.

Desertfest 2014
24-26 kwietnia 2014


Astra Kulturhaus
Revalerstrasse 99
10245 Berlin (x-berg/f-Hain)

www.desertfest.de

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

Więcej o wcześniejszych edycjach imprezy w relacjach: Desertfest 2012, Desertfest 2013.