Gramy doWoli: Hunter zagra na Letniej Scenie Progresji

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-06-19
Gramy doWoli: Hunter zagra na Letniej Scenie Progresji

Hunter świętował kilka miesięcy temu jubileusz 35 lat na scenie. Teraz zaprasza na koncerty celebrujące tę rocznicę.


Hunter świętuje 35 lat na scenie. Z okazji jubileuszu zespół przygotował specjalne wydawnictwo, na którym znajdą się najlepsze numery z dyskografii grupy, a także kilka nigdy nieopublikowanych piosenek.

W grudniu 2020 zespół wydał specjalne wydawnictwo „XXXV”, będące podsumowaniem dotychczasowej drogi kapeli z północno-wschodniej Polski. "XXV" to trzy płyty, które w założeniu mają kompleksowo przedstawić dorobek Huntera. Obecnie po długiej przerwie zespół wyrusza na koncerty. Jeden z nich odbędzie się w Warszawie.

Hunter istnieje nieprzerwanie od 1985 roku, kiedy to w szczycieńskim LO kilku długowłosych metalowców postanowiło założyć zespół i grać najgłośniej jak tylko potrafią. Zespół skierował ostrze swoich dźwięków i słowa przeciw temu co ich najbardziej dotykało w społeczeństwie - wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym "izmom". Wyznaczonego nurtu trzymają się po dziś dzień.

W ciągu 35 lat istnienia Hunter zyskał status legendy, wydał 8 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe (w tym część z nich w formacie DVD). Ich wydawnictwa zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych) a albumy "Królestwo" i "Imperium" zyskały statusy złotych płyt.

Wizytówką Huntera jest niepowtarzalny klimat, przedziwne dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i starannie przemyślane show podczas koncertów. Zespół dziś tworzą: Drak - gitara/wokal, Pit - gitara, Saimon - bas, Jelonek - skrzypce, Daray – perkusja, Letki - instrumenty perkusyjne.

Gramy doWoli: Hunter zagra w Warszawie

Gramy doWoli to nowy, najdłuższy, plenerowy festiwal muzyczny w Warszawie! Dziesiątki najpopularniejszych polskich i zagranicznych wykonawców, przekrój najlepszych gatunków muzycznych oraz wydarzenia specjalne – doświadczysz tego, nie wyjeżdżając z miasta. Poznaj koncertową Wolę od strony, której nie znałeś do tej pory! Ten fantastyczny wakacyjny cykl narodził się w ubiegłym roku przy Letniej Scenie Klubu Progresja. Organizatorzy pomyśleli wtedy o wszystkich fanach muzyki na żywo, którzy chcą bawić się z nami od początku wiosny do końca lata, a nawet… wczesnej jesieni! #StayinWarsaw i #BawsięBezpiecznie!

Hunter wystąpi na Letniej Scenie Progresji w Warszawie już 27 czerwca 2021 roku. Zakup biletu możliwy jest poprzez stronę gramydowoli.pl oraz progresja.com.Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów Gramy doWoli.