Koncert upamiętniający zmarłego Jacka Polaka

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-05-23
Koncert upamiętniający zmarłego Jacka Polaka

W czerwcu 2021 roku w Warszawie odbędzie się koncert upamiętniający zmarłego 9 listopada 2020 wirtuoza gitary, Jacka Polaka. Sprawdźcie szczegółowy wydarzenia!

Jacek Polak już w wieku 7 lat, wraz z bratem Grzegorzem, uczył się śpiewu w chórze prowadzonym przez Stanisława Steczkowskiego. W 1989 bracia założyli zespół Mr. Pollack, a rok później zespół wystąpił na Festiwalu w Jarocinie, gdzie został zauważony i w następnym roku wydał swój debiutancki album "QŃ". Kolejne lata przyniosły grupie następne wydawnictwa fonograficzne, w tym ciepło przyjęty album "Air on 6 strings" z rockowymi interpretacjami utworów Ludwiga van Beethovena, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Johanna Sebastiana Bacha i Nikołaja Rimskiego-Korsakowa. Gitarzysta koncertował z zespołem między innymi w Chinach, USA, Niemczech, Belgii, Kanadzie i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Współpracował także z innymi artystami, w tym z Grzegorzem Skawińskim. Jacek Polak zmarł 9 listopada 2020 roku w szpitalu w Mielcu.

Koncert pamięci zmarłego Jacka Polaka

12 czerwca w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie odbędzie się koncert online poświęcony pamięci zmarłego muzyka. Link do transmisji znajdziecie tutaj.

fot. Paweł Świrek / Magazyn Gitarzysta

Koncerty