To koniec zespołu Perfect! Muzycy wydali oświadczenie

Newsy

Magazyn Gitarzysta

To koniec zespołu Perfect! Muzycy wydali oświadczenie

Grupa Perfect powiadomiła swoich fanów, że nie zagra zapowiedzianych pożegnalnych koncertów. Sprawdź dlaczego!

Zespół Perfect po 40 latach działalności twórczej zdecydował się zakończyć swoją działalność. Jakiś czas temu grupa poinformowała, że lider zespołu, Grzegorz Markowski opuszcza grupę z powodu złego stanu zdrowia. Zespół zapewnił jednak, że zagra pożegnalną trasę koncertową. Niestety nastąpiła szybka zmiana planów.

Zespół Perfect kończy działalność po 40 latach

Po 40 latach rozpadł się zespół Perfect. Twórcy "Autobiografii",  "Nie płacz Ewka" czy "Niepokonani" nie zagrają już wspólnie na scenie! Początkowo nie do końca było jasne, czy muzycy będą dalej grać bez Markowskiego. W poniedziałek, 24 maja 2021 grupa opublikowała jednak następujące oświadczenie:

Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też. Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie - Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z zespołu. Nic i nikt nie może już tego zmienić. Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata. Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze.

Perfect został założony w 1977 roku. W skład zespołu wchodził perkusista Wojciech Morawski, basista Zdzisław Zawadzki oraz wokalistki: Barbara Trzetrzelewska i Ewa Konarzewska. Rok później do zespołu dołączył Zbigniew Hołdys, którego w 1980 roku przy mikrofonie zastąpił Grzegorz Markowski.