Jacek Polak na płycie Grzegorza Skawińskiego!

Newsy
Jacek Polak na płycie Grzegorza Skawińskiego!

Na najnowszej płycie Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - gościnną solówkę zagrał Jacek Polak oraz kilku innych, znamienitych gitarzystów. Krążkiem będziemy mogli się cieszyć już od 12 marca!

Tytułowy utwór z najnowszej, solowej płyty Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - to swoiste spotkanie starych, gitarowych przyjaciół. Przy jednym, muzycznym stole zasiedli tam: Jacek Królik, Marek Raduli, Jacek Polak, Adam Darski, Piotr Łukaszewski i Marek Napiórkowski.

Poprosiliśmy o kilka słów komentarza kolejnego gościa na tej płycie - Jacka Polaka: "Zaproszenie od Grześka do udziału w jego projekcie to dla mnie wielki zaszczyt. Grzegorz jest według mnie najbardziej utalentowanym gitarzystą jakiego spotkałem w Polsce. Nie chodzi tylko o szybkość, choć to też jest, ale przede wszystkim o feeling. Od zawsze uwielbiam jego vibrato, brzmienie i smak z jakim gra swoje sola - poezja - jakbym słyszał samego Jeff’a Beck’a na sterydach. Moje solo zagrałem na Axe Fx a to nie jest szczyt marzeń jeśli chodzi o sound, ale wtedy akurat nie miałem jeszcze w domu mojego endorserskiego Splawn’a Nitro, niestety... Ale myślę, że zagrałem OK, po swojemu i tak jak to czułem."

A oto co na temat Jacka Polaka mówi sam Grzegorz Skawiński:"Jeden z wybitniejszych polskich wioślarzy eksplorujących neo-klasyczna materię. Kiedyś, jeszcze za czasów O.N.A. zaprosił mnie do wspólnego grania na płycie swojego zespołu Mr Pollack. Teraz ja mogłem się odwdzięczyć zapraszając Jacka do ME&MY GUITAR... Zagrał w swoim stylu z pasją i ogniem! Jestem pewien, że to nie koniec naszej współpracy i jeszcze coś razem zagramy."

"Me & My Guitar" to pierwsza po wielu latach solowa płyta Grzegorza Skawińskiego (Kombi, O.N.A, Skawalker). Jest utrzymana w rockowej stylistyce, pokazująca szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań Artysty i swobodę w poruszaniu się po różnych gatunkach rocka, bluesa, metalu, fusion.

Na stronie Artysty można wysłuchać singla promującego płytę: www.grzegorzskawinski.pl/comment.php?what=news&id=31

Magazyn Gitarzysta objął wydawnictwo patronatem medialnym!