New Model Army na dwóch koncertach w Polsce

Koncerty
2020-03-10
New Model Army na dwóch koncertach w Polsce

W październiku 2021 na dwa koncerty przyjedzie do Polski świętująca 40 lecie formacja New Model Army.

W 2021 roku, z okazji 40 rocznicy, New Model Army zrobi niezwykły krok wstecz, spoglądając na długą karierę i imponujący katalog albumów studyjnych. Celebrując cztery dekady istnienia, zespół zaprasza na 3-godzinne koncerty, będące podsumowanie dotychczasowej kariery grupy. W ramach jesiennej trasy grupa dwukrotnie wystąpi w Polsce

26 października 2021
Warszawa, Klub Proxima

27 października 2021
Kraków, Klub Kwadrat

Bilety dostępne na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.

Założona w 1980 roku w Bradford formacja New Model Army, przez 40 lat funkcjonowania odbyła długą, twórczą i pełną wrażeń podróż. Choć zespół ma korzenie w punk rocku, zawsze był trudny do kategoryzacji, a jego muzykę określano w przeróżny sposób, pod punka i post-punka przez folk-rock, gotyk, czy nawet metal. Nigdy jednak grupa nie szła na żadne kompromisy, artystyczne czy komercyjne, a ich single nie trafiały na listy przebojów.

Ostatnie lata przyniosły wzrost zainteresowania zespołem, w którego skład wchodzą lider, gitarzysta, wokalista i główny kompozytor Justin Sullivan, Dean White (klawisze, gitara), Michael Dean (perkusja), Marshall Gill (gitara) i Ceri Monger (bas). Albumy „Between Dog and Wolf” (2013), „Between Wine and Blood” (2014) oraz „Winter” (2016) przywróciły znaczenie New Model Army jako istotnej siły twórczej. Natomiast album „From Here” z 2019 roku, nagrany na małej norweskiej wyspie Giske wspiął się na najwyższe pozycje na listach i otrzymał jedne z najlepszych recenzji w historii grupy.

 

Koncerty

New Model Army - Warszawa

New Model Army - Kraków