Amon Amarth wraca do Polski

Koncerty
2020-02-18
Amon Amarth wraca do Polski

18 lipca 2020 na Scenie Letniej Progresji wystąpią Szwedzi z Amon Amarth.

Amon Amarth kontynuuje promocję najnowszego wydawnictwa – „Berserker”, które ukazało się w maju ubiegłego roku od Metal Blade Records. Jedenasty album szwedzkiego zespołu fani odebrali znakomicie, o czym świadczyły bardzo udane zimowe koncerty w USA i w Europie, w towarzystwie At The Gates, Grand Magus oraz Arch Enemy i Hypocrisy. Amon Amarth zagości w Polsce już 18 lipca i zaprezentuje się na deskach Sceny Letniej klubu Progresja.

Powstała w 1992 roku w miasteczku Tumba grupa, wybrała jako środek do przekazania treści zakorzenionych w nordyckiej mitologii melodyjny death metal. Udoskonalając ten styl przez lata, zdobyła nie tylko rzesze fanów na całym świecie, lecz również uznanie przejawiające się, chociażby albumami numer jeden na oficjalnej, niemieckiej liście. Taki właśnie sukces osiągnęły "Jomsviking" oraz "Berserker".

Trzon zespołu, który swoją nazwę zaczerpnął z trylogii Tolkiena "Władca Pierścieni", stanowią członkowie założyciele – gitarzysta Olavi Mikkonen, potężny wokalista Johan Hegg i basista Ted Lundström. Trójkę tę uzupełniają drugi gitarzysta Johan Söderberg i bębniarz Jocke Wallgren. 

18 lipca 2020
Warszawa, Scena Letnia Progresji, Fort Wola 22

Bilety:
159 PLN - przedsprzedaż
180 PLN - w dniu koncertu

UWAGA! KONCERT ZOSTAŁ PRZEŁOŻONY NA INNY TERMIN

Organizator: Knock Out Productions