Summer Fall Festival już w najbliższą sobotę

Koncerty
2019-08-28
Summer Fall Festival już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę, 31 sierpnia na plaży w Płocku odbędzie się kolejna edycja Summer Fall Festival, podczas której wystąpią m.in. Moonspell, Kult i Luxtorpeda.

To już ostatnia szansa zakupu biletów w niższej cenie. Tylko do piątku bilety w cenie 79 PLN będą dostępne na www.livenation.pl. W sobotę bilety w cenie 90 PLN będzie można kupić na www.livenation.pl, a także, od godz. 10:00, w kasie klubu Rock ’69 i w kasie przy wejściu na teren imprezy.

Rozpiska koncertu:

15:00 - otwarcie bram
15:30 - Reszta Pokolenia
16:30 - The Analogs
17:30 - Decapitated
18:40 - Happysad
20:00 - Luxtorpeda
21:30 - Kult
23:20 - Moonspell

Gwiazdy tegorocznej edycji Summer Fall Festival:

Moonspell to portugalska grupa, która działa od 1992 roku. W ciągu 27 lat zdobyła status gwiazdy w rodzimej Portugalii, ale jej koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem także pozostałych krajach Europy. Ich muzykę można opisać jako połączenie black i gothic metalu. Ostatnia płyta zespołu nosi tytuł „1755” i zawiera wyłącznie teksty w języku portugalskim, opowiadające o historii Lizbony. Muzycy zapowiedzieli już nowy materiał, który ukaże się w 2020 roku.

Powstały w 1982 roku w Warszawie Kult to ikona polskiej sceny muzycznej. „Baranek”, „Lewe Lewe Loff”, „Do Ani”, „Gdy nie ma dzieci”, „Polska” czy „Dziewczyna bez zęba na przedzie” to jedynie kilka utworów, które znane są większości Polaków. Muzyka Kultu ma swoje korzenie w punku i nowej fali, wykorzystuje też elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego. Kult wciąż intensywnie koncertuje, a ich występy przyciągają publiczność w całym kraju.

Tego zespołu nie trzeba nikomu przestawiać. Luxtorpeda powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z 2Tm2,3 a także perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. Zespół ma na koncie cztery albumy, a ostatni został wydany w 2016 roku.

Happysad to obecnie jeden z najważniejszych polskich zespołów. Powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzycy mają na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 5 złotych płyt. 20 maja 2019 roku premierę miał singiel i teledysk „Cały” - utwór zapowiadający ósmą płytę zespołu, która ukaże się we wrześniu 2019 r.

Decapitated na polskiej scenie muzycznej pojawił się w 1996 roku. W ciągu swojej 23-letniej kariery, zespół wielokrotnie koncertował także w Europie czy w Stanach Zjednoczonych i zyskał status jednej z najważniejszych grup grających techniczny death metal. W skład formacji wchodzą: Wacław „Vogg” Kiełtyka, Michał Łysejko, Rafał „Rasta” Piotrowski i Hubert Więcek. Decapitated wydał 7 albumów studyjnych, z których ostatni „Anticult”, który ukazał się w 2017 roku.

The Analogs powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów, a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan nie tylko punk rocka. Ostatni jak do tej pory album zespołu zatytułowany „Wilk” ukazał się w styczniu 2018, zbierając bardzo dobre recenzje i potwierdzając pozycję grupy na polskiej scenie muzycznej. Na koncercie publiczność będzie mogła usłyszeć najbardziej znane piosenki ze wszystkich albumów.

Reszta Pokolenia to punkowy zespół pochodzący z Płocka. Na swoim koncie mają dwa albumy – „Prawda” (2012) oraz „Reszta Pokolenia” z 2016 roku.

Impreza wspierana przez Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów.

Karnety w cenie od 79 PLN dostępne na www.livenation.pl

Koncerty

Summer Fall Festival 2019 - Płock