VOX AV30 1x10 combo

Rodzaj sprzętu: Wzmacniacz

Pozostałe testy marki VOX
Testy
2017-07-26
VOX - AV30 1x10 combo

W aktualnej ofercie Voxa dostępny jest bardzo szeroki wybór wzmacniaczy, a znajdująca się gdzieś pośrodku - pomiędzy lampowymi, ręcznie budowanymi modelami AC30 a nowoczesnymi, cyfrowymi konstrukcjami VTX - seria AV przeznaczona jest dla gitarzystów, szukających poręczności oferowanej przez tranzystorowe, analogowe konstrukcje.

W skład serii AV wchodzą trzy zgrabne comba: 1x8 AV10, 1x12 AV60 oraz obecne w teście 1x10 AV30. Litery AV są skrótem Analog Valve - wzmacniacze AV są w zasadzie "podwójnie hybrydową" konstrukcją, łącząc lampowe i analogowe, tranzystorowe sekcje przedwzmacniacza z cyfrowymi wersjami analogowych efektów oraz wspieraną lampą, tranzystorową końcówką mocy, oferując w rezultacie szeroką paletę autentycznie brzmiących brzmień czystych i przesterowanych.

VOX AV30 posiada dwa identyczne kanały, oba z możliwością wyboru jednego z ośmiu analogowych preampów - Clean 1, Clean 2, Crunch 1, Crunch 2, OD 1, OD2, H.GAIN 1, H.GAIN.2 oraz regulatorami GAIN, VOLUME i trzema gałkami korekcji. Dodatkowa gałka POWER LEVEL odpowiada za końcową głośność comba.

W sekcji efektowej mamy dostęp do 3 odmian efektów: chorusa, delay'a i pogłosu, aktywowanych dedykowanymi, podświetlanymi przyciskami, z jedną gałką dla regulacji poziomów oraz odpowiednio prędkości pierwszego i czasu pozostałych efektów. Panel uzupełniają z prawej strony 4 przełączniki sekcji lamp: Bright i Fat zmieniające strukturę barwy preampu oraz Bias i Reactor dla lampy stopnia końcowego, zmieniające m.in. zawartość harmonicznych i kompresję.

Z poziomu panelu frontowego mamy jeszcze dostęp do wejścia Input i gniazda footswitcha oraz wejść Aux In oraz Phones. Z tyłu poza włącznikiem umieszczono gniazda szeregowej pętli efektów oraz zewnętrznego głośnika.

W PRAKTYCE


AV30 oferuje bardzo szeroki zakres wysokiej klasy barw czystych i przesterowanych, od krystalicznych cleanów po ekstremalne, nu-metalowe drive'y. Operujące w niskim i średnim zakresie ganiu kanały Crunch 1 i 2 ładnie odwzorowują brzmienie kanału EF86 wczesnych AC15 i klasycznego AC30 Top Boost 1964. Kolejne 4 kanały zapewnią szereg barw od blues-rocka, przez miękki, ciągnący sie przester solowy po ciężki, agresywny sound metalowy z wyrazistym, soczystym palm-mutingiem. Nie można tu zapisywać presetów w pamięci - obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna, chociaż dzięki podłączeniu opcjonalnych przełączników nożnych możemy zmieniać kanały i włączać efekty.

Bardzo dobrze pomyślane połączenie analogowych i lampowych obwodów zapewnia ciepłe, naturalne brzmienie i dynamiczną reakcję zbliżoną do w pełni lampowych konstrukcji. Pokładowe efekty brzmią czysto bez wrażenia sterylności, muzycznie dopełniając całość. Pomimo kompaktowych rozmiarów AV30 może zabrzmieć zaskakująco głośno, co jest zasługą sprytnie zaprojektowanej wewnątrz obudowy oraz specjalnie opracowanego, 10-calowego głośnika. Moc 30W wystarczy spokojnie na próbę czy koncert w mniejszym klubie.

VOX AV30 to bardzo poręczny wzmacniacz, który sprawdzi się doskonale zarówno w domu jak i na mniejszych występach, a odświeżające połączenie starszych i nowoczesnych technologii oferuje całą paletę barw z każdego poziomu gainu o zaskakująco dobrej jakości i charakterze odpowiedzi na grę mocno zbliżonym do konstrukcji lampowych.

www.megamusic.pl
www.voxamps.com

 

Moc: 30W RMS
Kanały: 2, każdy z 8 obwodami
przedwzmacniaczy: (CLEAN1,
CLEAN2, CRUNCH1, CRUNCH2, OD1,
OD2, H.GAIN1, H.GAIN2)
Lampy: 1 x 12AX7 (preamp), 1 x
12AX7 (końcówka)
Głośnik: VOX Original 10"
Efekty: MOD, DELAY, REVERB
Gniazda: INPUT, FOOT SW, AUX
IN, PHONES, FX LOOP, EXTERNAL
SPEAKER
Wymiary: 513 × 247 × 474 mm
Waga: 12 kg


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5