WARWICK BC-10

Rodzaj sprzętu: Wzmacniacz

Pozostałe testy marki WARWICK
Testy
2016-10-28
WARWICK - BC-10

Warwick to firma, którą w 1984 r. w bawarskiej miejscowości Erlangen założył Hans-Peter Wilfer. Obecnie jej siedziba znajduje się w Markneukirchen w Saksonii, przy granicy z Czechami.

Jej działalność koncentruje się na sprzęcie basowym i akcesoriach, jednak od 1995 produkuje też gitary i wzmacniacze gitarowe pod należącą do niej marką Framus. Warwick oprócz znakomitych gitar basowych i wzmacniaczy klasy profesjonalnej wytwarza również sprzęt dla mniej zaawansowanych muzyków.

BC-10 to najmniejsze combo basowe z serii obejmującej w sumie sześć modeli, oprócz niego: BC-20 (20 W, 8"+2"), BC-40 (40 W, 10"+2"), BC-80 (80 W, 12"+2"), BC-150 (150 W, 15"+4"), BC-300 (300 W, 15"+4"). Obudowa oklejona czarnym kocem ma plastikowe okucia na wierzchołkach. Głośnik Warwick Custom o średnicy 8 cali chroni solidna, metalowa maskownica przykręcona sześcioma śrubami i ozdobiona tabliczką z logotypem. Combo ma konstrukcję bass reflex - otwór wykończony zaokrąglonym plastikowym profilem znajduje się w prawym dolnym rogu obok głośnika. W tylnej ściance zamontowano niewielką płytkę z gniazdem kabla zasilania i wyłącznikiem. Panel sterowania umieszczono w górnej ściance blisko tyłu.

BC-10 posiada dwa wejścia instrumentalne o różnym poziomie czułości dla gitar z układem aktywnym i pasywnym oraz dodatkowe wejście do podłączenia dowolnego odtwarzacza przez gniazdo TRS 1/8". Takie samo gniazdo zastosowano w charakterze wyjścia słuchawkowego. W centralnej części panelu umieszczono potencjometry trójpasmowej korekcji (BASS, MIDDLE, TREBLE) i regulację głośności. Z prawej strony, pod oznaczeniem modelu znajduje się diodowa kontrolka zasilania. Górną ściankę wieńczy niewielka rączka do przenoszenia. Wzmacniacz wyposażono w układ DDL (Dynamic Distortion Limiter), który całkowicie redukuje zniekształcenia - przy każdym poziomie głośności daje gwarancję czystego brzmienia gitary basowej.

W PRAKTYCE


Moc 10 W gwarantuje wystarczający poziom głośności do ćwiczenia w domu albo muzykowania z kolegami (oczywiście bez szaleństwa). Dzięki układowi DDL comba nie da się przesterować nawet przy maksymalnej głośności - nie ma zatem niespodzianek w postaci jakiegokolwiek charkotu czy niespodziewanych zniekształceń przy mocniejszym uderzeniu w struny. Warwick BC-10 charakteryzuje się bardzo niskim poziomem szumów, a korekcja jest wystarczająco głęboka, by dać spore możliwości kreacji barwy. Przy maksymalnym rozkręceniu gałki TREBLE uzyskuje się czytelną górę idealną do slapu. Regulacja środka ma stosunkowo szerokie pasmo, dzięki czemu łatwo dostosować brzmienie do warunków akustycznych pomieszczenia i stylistyki muzycznej. Dół pasma jest zaskakująco mocny, do tego schodzi nisko jak na głośnik o średnicy zaledwie 8 cali. Taki rezultat osiągnięto dzięki solidnej i głębokiej obudowie z układem bass reflex, której proporcje wymiarów są bliższe zawodowym kolumnom, niż piecykom sypialnianym.

Jak na swoje rozmiary combo brzmi zaskakująco dobrze i dynamicznie, a przy tym transparentnie - dźwięk jest selektywny i uporządkowany, przy podłączaniu różnych gitar basowych prawidłowo przekazuje ich zróżnicowaną charakterystykę brzmieniową. Dwa wejścia umożliwiają korzystanie z dwóch instrumentów jednocześnie, co może być przydatne podczas lekcji, albo wspólnego ćwiczenia z kolegą lub koleżanką. Wraz z dodatkowym wejściem AUX i wyjściem słuchawkowym zapewnia możliwość cichego ćwiczenia, chociażby wieczorami. Niewielka waga i wymiary oraz odporna maskownica głośnika rozwiązują problemy związane z transportem, a jeśli komuś zależy na jeszcze większym bezpieczeństwie, mały Warwick bez problemów zmieści się do torby albo walizki.

www.warwick-distribution.pl
www.warwick.de

Konstrukcja: tranzystorowa
Moc: 10 W
Głośnik: 8" Custom Warwick
Wejścia: ACTIVE, PASSIVE, AUX IN
Wyjścia: słuchawkowe
Regulacje: BASS, MIDDLE, TREBLE,
VOLUME
Wymiary: 320 × 250 × 220 mm
Masa: 6,52 kg


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5