FENDER Monterey, Newport

Rodzaj sprzętu: Pozostałe

Pozostałe testy marki FENDER
Testy
979.00 PLN (Newport)
2018-03-23
FENDER - Monterey, Newport

Choć w naszym magazynie zasadniczo skupiamy się na sprzęcie gitarowym, nie sposób pominąć urządzeń, które z racji marki Fender i jej kilkudziesięcioletniej tradycji mają dla muzyków szczególne znaczenie, a jednocześnie są przydatne w codziennym życiu.

Dwa przenośne głośniki są przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców i zasadniczo nie podłącza się do nich bezpośrednio gitar elektrycznych, jednak z użyciem symulacji w urządzeniach mobilnych jest to jak najbardziej możliwe. Do stylistyki klasycznych wzmacniaczy nawiązują zastosowane w obu głośnikach gałki potencjometrów i wykończenie paneli zapożyczone ze wzmacniaczy serii Silverface oraz ukośne logotypy.

Mniejszy model Newport ma moc 30 W, głośnik szerokopasmowy i wysokotonowy. Oprócz połączenia Bluetooth z kodekami aptX i AAC, które zapewniają przesyłanie muzyki jakości CD, źródło dźwięku można podłączyć kablem z wtyczką TRS 1/8”. Na wewnętrznej baterii litowo-jonowej może on pracować do 12 godzin (w zależności od poziomu głośności), może też być zasilany przez USB. Oprócz odtwarzania muzyki ma też funkcję telefonicznego zestawu głośnomówiącego z eliminacją echa występującego niekiedy podczas rozmów w taki sposób. Oba urządzenia mają podstawowe regulacje głośności, tonów wysokich i niskich. Głośnik Newport pozytywnie zaskakuje jakością wykonania – obudowa to nie lekki, kruchy plastik jak w niektórych innych konstrukcjach tego typu – oraz czystością i dynamiką dźwięku, jakiej nie spodziewalibyśmy się po jego gabarytach.

Większy model Monterey za sprawą charakterystycznej tkaniny maskownicy typu '68 Custom i okleiny z czarnego tolexu jeszcze bardziej przypomina klasyczne kombo Fendera niż mniejszy głośnik z metalowym grillem. Wyposażony w dwa głośniki niskotonowe i dwa wysokotonowe dysponuje mocą sięgającą 120 W, co wskazuje na jego bardziej stacjonarny charakter, także ze względu na zasilanie wyłącznie z sieci. Oprócz łączności Bluetooth i wejścia TRS 1/8”, z tyłu ma też dwa gniazda RCA (cinch). Kontrolę brzmienia oprócz głośności i dwupasmowej korekcji wzbogacono o filtr SHAPE włączany niewielkim przełącznikiem z tyłu, co daje skonturowane brzmienie zmierzające w kierunku hi-fi. Pod względem brzmienia można powiedzieć krótko: sprzęt waży blisko 7 kg i gra znakomicie. Dźwięk jest dynamiczny, pełny a jednocześnie selektywny i przestrzenny, a szerokie pasmo sprawia, że długie słuchanie muzyki jest wyłącznie przyjemnością.

www.fender.com

 

Fender Newport Bluetooth Speaker

Moc: 30 W
Głośniki: 3 – 2 niskotonowe i wysokotonowy
Połączenia: Bluetooth V 4.2 (Codec: aptX, AAC, SBC), gniazda – TRS 1/8”
Regulacje: VOLUME, TREBLE, BASS
Przełączniki: SOURCE, PAIR, SHAPE
Zasilanie: sieciowe, USB, akumulator litowo-jonowy
Wymiary: 184 × 133 × 75 mm
Masa: 1,5 kg

Fender Monterey Bluetooth Speaker

Moc: 120 W
Głośniki: 4 – 2 niskotonowe, 2 wysokotonowe
Połączenia: Bluetooth V 4.2 (Codec: aptX, AAC, SBC), gniazda – TRS 1/8”, 2 × RCA
Regulacje: VOLUME, TREBLE, BASS
Przełączniki: PAIR, TALK
Zasilanie: sieciowe
Wymiary: 343 × 248 × 132 mm
Masa: 6,8 kg
Wynik testu
Wykonanie:
6
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
5.5
Cena
979.00 PLN (Newport)
1 559.00 PLN (Monterey)
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
styczeń 2018
Kup teraz