CAMPBELL American Guitars Transitone

Rodzaj sprzętu: Gitara elektryczna

Pozostałe testy marki CAMPBELL
Testy
2009-03-09
CAMPBELL - American Guitars Transitone

W lutym br. gitara Campbell American Guitars Transitone otrzymała wyróżnienie Guitarist CHOICE przyznawane przez brytyjski miesięcznik "Guitarist".

Transitone to oryginalny instrument, który został zaprojektowany w firmie Campbell American Guitars. Konstrukcja ta zwraca uwagę swoim nietypowym, a przy tym eleganckim kształtem. Choć niektórzy dostrzegają w nim odniesienia do takich klasyków, jak choćby Gibson SG, to należy podkreślić, że Campbell proponuje nam zupełnie nowatorski, a przy tym pełen gracji design. W kształcie korpusu gitary Transitone fani Billa Nelsona z grupy Be Bop Deluxe mogą dostrzec duże podobieństwo do instrumentu Campbell Nelsonic Bill Nelson Signature. W przypadku prezentowanej gitary mamy jednak do czynienia z innym wykończeniem oraz odmiennie zaprojektowaną płytkę ochronną.

Gitara Campbell Transitone to konstrukcja typu bolt-on, której korpus wykonano z olchy, natomiast gryf z klonu. Promień podstrunnicy wynosi 12.5" (318mm), co przyczynia się do zwiększenia komfortu gry. Na pokładzie instrumentu znajdują się dwa przetworniki Seymour Duncan Phat Cat, oferujące charakterystykę brzmieniową klasycznych konstrukcji typu P-90. Prezentowana gitara dysponuje czytelnym, zbalansowanym brzmieniem, doskonale rezonuje, a do tego oferuje dużą wygodę gry, w czym zasługa gryfu o stosunkowo dużym radiusie, niespotykanym w instrumentach typu vintage.

korpus: olcha
gryf: klon konstrukcja: bolt-on
menzura: 25.5" (648mm) progi: 22 medium jumbo
mostek: Gotoh klucze: Sperzel
układ elektryczny:
przetworniki Seymour Duncan Phat Cat (2), przełącznik 3-pozycyjny, MASTER VOLUME,
MASTER TONE
wykończenie: sunburst
kraj produkcji: Stany Zjednoczone


Wynik testu
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
4
Wygoda:
5