FRESHMAN Guitars FJ2

Rodzaj sprzętu: Gitara elektryczna

Pozostałe testy marki FRESHMAN
Testy
2009-03-05
FRESHMAN - Guitars FJ2

Firma Freshman Guitars to brytyjski producent wysokiej jakości instrumentów muzycznych, w których stosowane są materiały najlepszej jakości.

Wśród produktów tej firmy znajdują się zarówno modele przeznaczone dla początkujących gitarzystów, jak i wysokiej klasy instrumenty, które mogą zająć godne miejsce w arsenale sprzętowym światowej klasy wirtuozów. Firma Freshman Guitars deklaruje w swych materiałach reklamowych, że każdy model z jej oferty został stworzony "przez gitarzystów dla gitarzystów". I tak jest w istocie, bowiem w jej pracowni zatrudnieni są doświadczeni instrumentaliści, którzy doskonale znają potrzeby swoich klientów. A ponieważ wszystko to znajduje odzwierciedlenie w praktyce, więc prezentowana gitara FJ2 jest ze wszech miar godna polecenia wszystkim gitarzystom poszukującym najlepszej jakości instrumentu i doskonałego brzmienia.

Gitara ta oferuje przyjemne dla ucha, miękkie i ciepłe brzmienie. Instrument długo wybrzmiewa i oferuje piękny rezonans charakterystyczny dla gitar wykonanych w zgodzie z najlepszymi zasadami rzemiosła lutniczego. Na jego pokładzie zamontowano dwa przetworniki typu humbucker, które doskonale współpracują z potencjometrami VOLUME - bez trudu można z nich uzyskać pełne brzmienie już na samym początku skali w okolicy pozycji "2", a nie dopiero "10". Brzmienie Freshmana FJ2 jest doskonale zrównoważone, pełne, a co najważniejsze - posiada swój własny i bardzo wyraźny charakter.

Test porównawczy gitar typu hollow-body, który został opublikowany w wydaniu 307 (9/2008) brytyjskiego miesięcznika "Guitarist" jednoznacznie wykazał, że Freshman FJ2 jest najlepszym modelem z całej czwórki (pozostałe instrumenty to: Peerless Manhattan, Adam Black JA15 oraz Ibanez Artcore Custom). W efekcie gitara Freshman FJ2 otrzymała w pełni zasłużone prestiżowe wyróżnienie Guitar CHOICE.

płyta wierzchnia, tylna i boki: klon wzorzysty; gryf: klon (złożony z trzech kawałków drewna); podstrunnica: palisander; progi: 20; skala: 628mm; mostek: typu tune-o-matic z palisandrową podstawką; klucze: Kluson; układ elektryczny: HB (2), VOLUME (2), TONE (2), 3-pozycyjny przełącznik przetworników; wykończenie: sunburst; kraj produkcji: Chiny


Wynik testu
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
4
Wygoda:
5