BREEDLOVE Passport PLUS C250/SBe

Pozostałe testy marki BREEDLOVE
Testy
2016-01-21
BREEDLOVE - Passport PLUS C250/SBe

Breedlove to marka gitar akustycznych wyróżniająca się oryginalnymi konstrukcjami, w których stosowane są unikalne, autorskie rozwiązania przekładające się przede wszystkim na wysoką jakość brzmienia instrumentów.

Gitary projektowane są w siedzibie firmy w Bend w Oregonie, USA, a do naszego testu dzięki dystrybutorowi marki, firmie Music Media, trafił model Passport PLUS C250/SBe.

BUDOWA


Breedlove Passport PLUS C250/ SBe należy do gitar ze średniej półki cenowej, które w przypadku amerykańskiej marki zbliżają się już często jakościowo do sporo droższych instrumentów. Passport PLUS C250/ SBe inspirowany jest kształtem i brzmieniem jednego z najlepiej sprzedających się przez ponad 20 lat modeli - Breedlove Custom Shop C25. Gitara posiada top z litego świerku Sitka oraz boki i tył z egzotycznego drewna bubinga. Lżejsze, skalopowane ożebrowanie zapewnia zwiększony rezonans płyty wierzchniej a standardem jest też palisandrowy, bezkołkowy mostek z autorskim systemem Bridge truss, w którym przyklejony pod mostkiem blok łączy się specjalną poprzeczką z tyłem korpusu. Wizualnie całość uzupełnia kremowy binding na krawędziach oraz efektowna, abalonowa rozeta z przylegającą płytką ochronną typu tortoise.

Mahoniowy, 1-częściowy gryf łączony metodą Dovetail zaopatrzono w palisandrową podstrunnicę z wzorowo oszlifowanymi 20 progami. Od strony otworu rezonansowego mamy dostęp do obustronnego pręta regulacyjnego krzywizny szyjki. Na charakterystycznej, asymetrycznej główce znajduje się 6 chromowanych, zamkniętych kluczy w układzie 3+3, a całość dopełnia logo marki oraz siodełko Tusq o długości 42 mm. Gitara posiada naturalne wykończenie błyszczącym lakierem oraz menzurę 25,5" (648 mm). Na pokładzie zamontowano preamp z pickupem Passport VTC Active z wbudowanym tunerem chromatycznym z podświetlanym, czytelnym wyświetlaczem oraz prostą regulacją LOW, HIGH i VOLUME. Układ zasilany jest baterią 9V umieszczoną w pojemniku zintegrowanym z wejściem instrumentalnym znajdującym się na boku w tylnej części gitary. Breedlove Passport PLUS C250/SBe dostarczany jest w stylowym, usztywnianym gig-bagu z wyszytym czerwonym logo marki.

W PRAKTYCE


Każdy instrument Breedlove wykończony jest z bardzo dużą starannością i Passport PLUS C250/SBe nie odbiega tu od wysokich standardów firmy. Gitara od razu oferuje wysoki komfort dla lewej dłoni - struny są ustawione nisko i nie obijają się o progi. Co ważne nie ma też żadnych problemów ze strojeniem. Brzmienie z pudła zaskakuje projekcją i równym wybrzmieniem oraz bardzo ładną prezencją. To zdecydowanie instrument stworzony do bogatej gry akordowej - okrągły, mocny bas idealnie uzupełniany jest przez subtelną, najwyższą górę. Zarówno rozkładane arpeggia grane palcami jak i pełne akordy brzmią naturalnie, czysto i posiadają własny charakter.

Wycofany środek powoduje, że na sucho dźwięki solowe są nieco schowane, ale gitara i tak zapewnia bardzo dobre oddanie artykulacji. Pokładowy preamp jest dobrze dobrany i co ciekawe wzmacnia po podłączeniu środek pasma, co ułatwia granie pojedynczych przebiegów solowych. Dźwięk jest bardzo selektywny, a lekko ostrzejszy charakter pickupu można stonować korekcją góry bez utraty czytelności w akordach. Gitara na wzmacniaczu prezentuje ciepłe, naturalne i mocne w dole pasma brzmienie a przy lżejszym graniu cały czas słyszalna jest aksamitna prezencja, znakomicie dopełniająca grę akordową.

PODSUMOWANIE


Breedlove Passport PLUS C250/ SBe to gitara stworzona dla często grających na scenie muzyków. Bardzo przyjemne, głębokie brzmienie akordowe z ładną prezencją, ponadprzeciętna wygoda gry i oryginalny wygląd zadowolą już bardziej zaawansowanych gitarzystów, poszukujących klasowego instrumentu w niewygórowanej cenie.

www.musicmedia.pl
www.breedlovemusic.com

 

Korpus: Concert, cutaway
Płyta wierzchnia: lity świerk Sitka
Boki i tył: bubinga
Gryf: 1-częściowy mahoń Nato
Siodełko: Tusq
Podstrunnica: palisander
Mostek: palisander, bezkołkowy
Elektronika: Passport VTC Active
Skala: 25,5"
Wykończenie: naturalne, połysk
Wyposażenie: firmowy gig-bag
Struny: D'Addario EXP16 Light


Wynik testu
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5
Wygoda:
5
Dystrybutor