MOOER Graphic G

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki MOOER
Testy
2020-11-20
MOOER - Graphic G

Shenzhen Mooer Audio jest dosyć młodą chińską firmą zajmującą się produkcją sprzętu przeznaczonego dla gitarzystów, która ma w swojej ofercie olbrzymią ilość urządzeń oraz akcesoriów gitarowych.

Największą grupę produktów stanowią oryginalne kostki efektowe z serii Micro, które – jak sama nazwa wskazuje – charakteryzują się niewielkimi wymiarami. Warto dodać, że oprócz serii Micro w ofercie tego producenta znajdzie się bardzo interesującą linię Wah z miniaturowymi pedałami ekspresji różnego typu, które dysponują rozkładaną powierzchnią kontrolera, co pozwala na znaczne zmniejszenie ich wymiarów. Co ciekawe, po złożeniu pedału ekspresji kostki te mierzą zaledwie 128 mm długości.

W tym miesiącu przyjrzymy się bardzo interesującemu układowi korektora graficznego zamkniętego w – jakżeby inaczej – obudowie typu Micro. Korektor Mooer Graphic G, bo nim mowa, został wyposażony w pięć potencjometrów suwakowych do kontroli poszczególnych zakresów pasma, miniaturową gałkę LEVEL oraz standardowy przełącznik nożny, który tak naprawdę jest tu zdecydowanie największym elementem układu. Całość uzupełnia zestaw standardowych gniazd: INPUT, OUTPUT oraz przyłącze zasilacza DC IN.

Graphic G jest reklamowany przez producenta jako najmniejszy korektor graficzny w obudowie stompboxa na świecie. Trudno nie przyznać mu racji, ponieważ urządzenie jest rzeczywiście wyjątkowo poręczne. Co najważniejsze, pomimo niewielkich wymiarów, konstruktorom udało się umieścić w nim aż 5-pasmowy korektor graficzny, którego obsługa nie jest może zbyt wygodna, ale za to otrzymujemy mobilne urządzenie, które bez problemu zmieścimy w kieszeni plecaka.

Do dyspozycji użytkownika oddano następujące pasma: 100 Hz, 250 Hz, 630 Hz, 1.6k Hz i 4kHz, z których każdy można podbić lub wytłumić w zakresie aż ±18 dB. Jest to na tyle duży zakres pracy, że bez problemu powinniśmy poradzić sobie w większości sytuacji. Trzeba przyznać, że możliwość tak znacznego podbicia lub wytłumienia poszczególnych zakresów robi wrażenie. Korektor został wyposażony w true bypass, więc jest transparentny dla toru sygnałowego w sytuacji, kiedy jest nieużywany. Ponadto może pochwalić się niskim poziomem szumów oraz małym wpływem na brzmienie przy wyzerowaniu wszystkich potencjometrów suwakowych.

Pewnym minusem może być brak możliwości zasilania układu baterią, jednak biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary urządzenia trudno byłoby oczekiwać takiej funkcjonalności. Po raz kolejny przekonujemy się, że Mooer Audio niezwykle poważnie podchodzi do tematu miniaturyzacji, dlatego nie jesteśmy specjalnie zdziwieni, że również 5-pasmowy korektor graficzny da się zamknąć w miniaturowej obudowie.

www.mooeraudio.com
www.w-distribution.de

 

Ilość zakresów: 5
Głębokość korekcji: ±18 dB
Regulatory: 100, 250, 630, 1.6k, 4k, LEVEL
Przełączniki: ON/OFF
Przyłącza: INPUT, OUTPUT, DC IN
Zasilanie: zasilacz 9V DC
Obudowa: metalowa
True bypass: tak

 

Wynik testu
Funkcjonalność:
5.5
Wykonanie:
5.5
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
5.5
Cena
285.00 zł
Dystrybutor