JHS Pulp N Peel V4 Compressor

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki JHS
Testy
2020-10-28
JHS - Pulp N Peel V4 Compressor

Wiele osób ma nieprzyjemne doświadczenia z kompresorami. Trudno się dziwić, ponieważ na rynku jest mnóstwo urządzeń, które potrafią skutecznie zrujnować dynamikę sygnału i spłaszczyć dźwięk w taki sposób, że staje się on zbyt wygładzony i pozbawiony wyrazu.

Jeśli jednak potrzebujemy dodać nieco kompresji, a jednocześnie nie chcemy zrezygnować z dynamiki, to wybór urządzeń okazuje się być mocno ograniczony...

Firma JHS postanowiła wyjść naprzeciw gitarzystom poszukującym kompresora o bardziej transparentym działaniu prezentując układ Pulp N Peel V4. Co ciekawe, urządzenie to dopracowywano przez ponad sześć lat. W tym czasie nieustannie zmieniano parametry układu i eksperymentowano z barwą. Czy w takim razie otrzymujemy produkt w pełni dopracowany? Sprawdźmy to!

Obudowę wykonano z metalu i pokryto warstwą lakieru o barwie pomarańczowej. W górnej części panelu sterującego umieszczono potencjometry VOLUME (poziom sygnału), COMP (stopień kompresji), EQ (barwa) i BLEND (proporcje pomiędzy sygnałem oryginalnym i przetworzonym). Pomiędzy gałkami znajduje się przełącznik DIRT, natomiast w dolnej części panelu – przełącznik nożny i kontrolka LED. Niestety kostka nie może być zasilana za pomocą baterii 9V, dlatego konieczne jest użycie zasilacza sieciowego.

Prezentowany kompresor charakteryzuje się wyjątkowo dużą transparentnością brzmieniową, co oznacza, że można go stosować bez ryzyka zbytniego podkoloryzowania barwy sygnału wejściowego. Dźwięk ma duży headroom, przyjemnie oddycha i daje duży margines na zabawę z artykulacją i zróżnicowaną pod względem dynamicznym grą. Kostka pracuje na tyle dyskretnie, że jej obecność może zostać niezauważona. Dźwięk staje się przyjemnie wyeksponowany i bliższy, co zmusza wzmacniacz do nieco bardziej wytężonej pracy. Szczególnie dobrze współpracuje z delikatnie podkręconym gainem, który wydobywa z prezentowanego kompresora jego najlepsze strony. Wysoka jakość sygnału, niski poziom szumów i duża dynamika pozwala na swobodną pracę w warunkach studyjnych. Oprócz standardowych przyłączy na pokładzie kompresora znajdziemy także zbalansowane wyjście XLR, dzięki któremu możemy wpiąć się bezpośrednio do konsoli.

Pulp N Peel V4 to z całą pewnością jeden z najciekawszych kompresorów dostępnych na rynku. Wysoka jakość wykonania idzie tu w parze z doskonałej jakości dźwiękiem i możliwością uzyskania szerokiego spektrum barw. Ten kompresor potrafi być na tyle subtelny, że nie wpływa negatywnie na sygnał, a jednocześnie na tyle skuteczny, aby ładnie wygładzić grane partie.

www.jhspedals.com
www.w-distribution.de

 

regulatory: VOLUME, COMP, EQ, BLEND, DIRT
przełączniki: ON/OFF, DIRT, LIFT, BUFFER
przyłącza: INPUT, OUTPUT, BALANCED OUT
wymiary: 130 x 70 x 60 mm (WxSxG)
zasilanie: 9V DC
pobór mocy: 100 mA
waga: 270 g
kraj produkcji: Stany Zjednoczone

 

Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
5.5
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
5
Cena
1 191.00 zł
Dystrybutor