MOOER A7 Ambiance Reverb, D7 Delay/Looper

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki MOOER
Testy
Piotr Szarna
2020-07-23
MOOER - A7 Ambiance Reverb, D7 Delay/Looper

Firma Mooer Audio, której oferta gitarowych efektów powiększa się w niezwykle imponującym tempie, zaprezentowała niedawno dwa kolejne, wszechstronne efekty delay i reverb w formacie znanym z serii efektów micro, z siedmioma presetami do zapisu ustawień – modele A7 Ambiance Reverb i D7 Multi Delay/Looper.

Przypomnijmy też, że firma W-Distribution udziela 4-letniej gwarancji na zakupione z jej oferty i zarejestrowane później urządzenia.

BUDOWA

Modele A7 Ambiance Reverb i D7 Delay/Looper umieszczono w miniaturowych, metalowych obudowach o wymiarach 93,5 x 42 x 52 mm, każdy z nich oddaje też do dyspozycji po siedem odmian efektów, co wskazywane jest czerwonymi diodami na lewej krawędzi wraz z dedykowanymi ich nazwami na bocznej ściance. Do regulacji parametrów służy 5 miniaturowych potencjometrów na panelu uzupełnianych przyciskiem SAVE z wbudowaną, dwukolorową diodą. Przełącznik nożny może działać w trybie true bypassu jak i bypassu buforowanego, gniazda wejściowe i wyjściowe zlokalizowano po bokach na przeciwległych ściankach, a zasilania 9V DC/200 mA na górnej, przedniej ściance.

A7 Ambiance posiada gniazdo mini USB do aktualizacji oprogramowania. W pudełkach znajdziemy też kolorowe, przezroczyste nakładki Mooer Candy na przełącznik nożny ułatwiające włączanie stopą – pomarańczową przy A7 i jasnozieloną przy D7. Spód efektów jest gumowany zapewniając bardziej stabilną pozycję na podłożu, jednak ze względu na wymiary efekty micro Mooera idealnie odnajdą się przy montażu w pedalboardzie, oszczędzając miejsce. Nie mamy tu z uwagi na wymiary możliwości zasilania bateryjnego.

W komplecie znajdziemy kolorowe, przezroczyste nakładki Mooer Candy na przełącznik nożny ułatwiające włączanie stopą.

MOOER A7 AMBIANCE REVERB

A7 Ambiance to cyfrowy reverb, udostępniający w tak małym formacie siedem zupełnie różnych, wysokiej klasy odmian pogłosu, bazujących na unikalnych algorytmach. Solidną obudowę wykończono w granatowym, metalizowanym srebrnymi drobinkami kolorze, a umieszczone na krawędzi siedem czerwonych diod LED wskazuje wybrany efekt, zmieniany poprzez kolejne naciśnięcia przycisku SAVE. Są to Plate, Hall, Warp, Shake, Crush, Shimmer i Dreamer. Pod każdą z pozycji możemy zapisać na stałe ustawione przez nas parametry przyciskiem SAVE.

Do regulacji służy 5 gałek: TONE, DECAY, MIX, X i CHAOS. Pierwsze 3 odpowiedzialne są klasycznie za barwę efektu, długości wybrzmienia oraz ilość pogłosu. Dzięki specjalnej kontroli X, mamy możliwość zmiany wielkości pogłosu Hall od małego Room po szeroki kościelny, jak również wirtualnej przestrzeni w pozostałych algorytmach. CHAOS wprowadza efekt w stylu dodatkowej modulacji, jednak w zależności od trybu zachowuje się nieco inaczej wraz z rozkręcaniem, skutkującym głębszym i nieco szybszym przebiegiem.

Wbudowana funkcja Infinite Trail po wciśnięciu i trzymaniu przełącznika nożnego aktywuje ciągłe wybrzmiewanie pogłosu tworząc przestrzenny podkład.

Wbudowana funkcja Infinite Trail po wciśnięciu i trzymaniu przełącznika nożnego aktywuje ciągłe wybrzmiewanie pogłosu tworząc przestrzenny podkład. A7 Ambiance pozwala też na wybór funkcji Trail On/Off, czyli wybrzmienia i naturalnego wygasania pogłosu po wyłączeniu efektu, za czym idzie też rodzaj bypassu, odpowiednio buforowanego bądź true. Tryb zmieniamy podczas podłączania zasilania i trzymania przełącznika nożnego – dioda przycisku SAVE pokazuje kolorem czerwonym włączenie, bądź niebieskim, wyłączenie tej funkcji.

Od strony brzmieniowej A7 Ambiance prezentuje jakość zdecydowanie wykraczającą poza swoją cenę, szczególnie jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę ilość dostępnych barw. Algorytmy Plate i Hall mają studyjnej klasy naturalne wybrzmienie z opcją poszerzenia wirtualnej przestrzeni regulatorem X oraz dodania oryginalnej modulacji gałką CHAOS. Warp posiada głęboką modulację pięknie wybrzmiewającą przy długich akordach.

Mooer A7 Ambiance oferuje 7 zróżnicowanych, wysokiej klasy pogłosów.

Dodając opcję regulacji barwy tonów A7 oferuje bogate opcje kreowania klasycznych odmian barwy pogłosu. Shake wprowadza do modulowanego reverbu ciekawy, ‘skaczący’ rytmiczny efekt, Crush dodaje oryginalnego charakteru vintage w stylu Lo-Fi, Shimmer to znany i popularny reverb przestrzenny z dodaną wyższą oktawą a Dream łączy podgłaśniający się stopniowo pogłos z modulacją. Wszystkie algorytmy dobrze oddają charakter instrumentu i pozwalają na niezwykle kreatywną, muzyczną zabawę, a miniaturowy A7 zaskoczyć może zarówno rozbudowanymi możliwościami jak i samą jakością brzmienia pogłosów.

MOOER D7 MULTI DELAY/LOOPER

Wykończony w pudrowym, różowym kolorze Mooer D7 Delay oferuje sześć odmian efektów delay (Tape, Liquid, Rainbow, Galaxy, Mod-Verse, Low-Bit), uzupełnianych wbudowanym looperem ze 150-sekundowym czasem nagrania. Looper posiada też swój własny delay dodawany później wedle uznania do loopu i bazowej barwy instrumentu. Każda z siedmiu pozycji kostki może być odpowiednio konfigurowana i zapisana pamięci jako preset, podobnie jak w kostce pogłosowej A7. Po przytrzymaniu przełącznika nożnego ponad sekundę aktywujemy opcję Tap Tempo, na nabicie którego mamy około 3 sekundy – dioda przycisku SAVE świeci się na czerwono.

Gałki TWEAK.1 i TWEAK.2 regulują dodatkowe, różne parametry w zależności od rodzaju wybranego efektu.

Podobnie jak w A7 Ambience, D7 Delay/Looper ma możliwość pracy z wybrzmieniem Trail On lub Off i bypassem buforowanym bądź true. Za regulację odpowiada 5 miniaturowych gałek: trzy klasyczne MIX, TOME i F.B (Feedback) o wiadomym przeznaczeniu oraz dwie TWEAK.1 i TWEAK.2, regulujące różne parametry w zależności od rodzaju wybranego efektu. Po wybraniu Loopera przyciskiem nożnym rozpoczynamy nagrywanie co pokazuje czerwona dioda SAVE, kolejne naciśnięcie aktywuje dogrywkę, podwójne naciśnięcie zatrzymuje odtwarzanie. Odtwarzanie pętli z możliwością gry do niej włączamy poprzez wciśnięcie SAVE (dioda zmieni kolor na niebieski). Podwójne wciśniecie footswitcha i przytrzymanie kasuje loop. Gałki Tweak.1 i Teak.2 odpowiadają w tym trybie za głośność sygnału wejściowego oraz głośność nagranego loopu.

Podobnie jak pogłosowy A7 Ambiance, Mooer D7 oferuje kilka bardzo oryginalnych algorytmów linii opóźniających uzupełnionych dodatkowo looperem, co czyni go nawet jeszcze ciekawszym urządzeniem dla gitarzystów szukających wzbogacenia przestrzeni dźwiękowej. Każdy efekt ma możliwość regulacji dwóch dodatkowych, często zupełnie zmieniających charakter brzmienia parametrów, różnych w zależności od wybranego presetu. Pod nogą mamy też szybką aktywację nabicia tap tempo. Tape to delay taśmowy z przyciemniającymi się i modulowanymi odbiciami, z możliwością regulacji Filter (TWEAK.1) – filtra obcinającego w całej barwie stopniowo dolne częstotliwości i zmieniającego środek oraz dodania efektu Vibrato (TWEAK. 2). Liquid to delay modulowany bardzo ciekawym, niemal syntezatorowym phaserem krokowym z regulacją prędkości i ilości efektu.

Mooer D7 udostępnia sześć różnych algorytmów linii opóźniających plus 150-sekundowy looper.

Dalej robi się jeszcze ciekawiej. Rainbow wprowadza unikalne odbicia stopniowo obniżające się, bądź podwyższające interwałowo w zależności od ustawień. Mod-verse to odwrócony delay reverse bez sygnału podstawowego z opcją dodania flangera o regulowanej prędkości, a Low-Bit to delay o regulowanej szybkości narastania i parametrem Low Bit bardzo ciekawie przybrudzającym odbicia. Tak różnorodną paletę unikalnych opóźnień uzupełnia 150-sekundowy looper z własnym, obsługiwanym podstawowymi gałkami delayem. Jego obsługa jest prosta i wygodna, z opcją dogrywek, zatrzymania i startu oraz regulowanymi poziomami instrumentu oraz głośności loopu.

Mooer A7 Ambiance Reverb Mooer D7 Multi Delay/ Looper to niezwykła para efektów generujących bogatą przestrzeń pogłosową i linii opóźniających, które zapewniają w tak małym formacie zaskakujące, niezwykle zróżnicowane i bardzo inspirujące algorytmy kreowania przestrzeni, z dodatkową opcją praktycznego loopera w modelu D7.

www.mooeraudio.com
www.w-distribution.de

 

Bypass: True lub buforowany z opcją Trails OFF/ON
Gniazda: IN, OUT, 9V DC 200 mA
Zasilanie: zasilacz 9V DC 200 mA
Wymiary: 93,5 mm x 42 mm x 52 mm
Waga: 155 g

A7 Ambiance

Efekty: Plate, Hall, Warp, Shake, Crush, Shimmer, Dreamer
Regulatory: DECAY, TONE, MIX, CHAOS, X
Przełączniki: SAVE, ON/OFF (Infinite Trail)

D7 Delay/Looper

Efekty: Tape, Liquid, Rainbow, Galaxy, Mod-Verse, Low-Bit, Looper (150 sekundowy czas nagrywania)
Regulatory: TWEAK.1, TWEAK.2, MIX, TIME, F.B
Przełączniki: SAVE, ON/OFF (Tap Tempo)

 

Wynik testu
Funkcjonalność:
5.5
Wykonanie:
5.5
Brzmienie:
5.5
Jakość / Cena:
6
Cena
445.00 zł
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
maj 2020
Kup teraz