HEADRUSH Expression Pedal

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki HEADRUSH
Testy
2020-05-25
HEADRUSH - Expression Pedal

Firma HeadRush, producent bardzo popularnych, wyposażonych w dotykowe wyświetlacze podłogowych procesorów efektów z symulacjami wzmacniaczy - HeadRush Pedalboard i Gigboard oraz zaawansowanego loopera podłogowego Looperboard, wprowadziła do oferty pedał ekspresji Expression Pedal dedykowany multiefektom, rozszerzającym możliwości kontroli urządzeń podczas gry.

HeadRush Expression Pedal tak jak opisuje go producent, zbudowany jest jak czołg. Solidna, odlewana ciśnieniowo aluminiowa obudowa, zaprojektowana została tak, aby wytrzymać trudy najcięższych tras koncertowych. Wykończona jest w czarnym kolorze z estetycznie ściętymi, srebrnymi krawędziami, powierzchnia czarnego pedału pokryta jest antypoślizgowym tworzywem zapewniającym w połączeniu z gumowymi nóżkami na spodzie zarówno stabilną pozycję stopy, jak i samego pedału na podłożu. Nie jest to wersja mini, więc nie będzie żadnego problemu z umiejscowieniem stopy, a dosyć spora waga 1,5 kg i szeroka podstawa bardzo dobrze stabilizują pedał na podłodze, co jest bardzo istotne.

Na górnej, przedniej ściance umieszczono dwa gniazda jack 1/4” - jedno wyjściowe TRS do klasycznego podłączenia pedału ekspresji, drugie TS w połączeniu z umieszczonym pod pedałem przełącznikiem chwilowym pełni funkcję aktywującą drugą funkcję ustawioną w multiefekcie HeadRush Gigboard (nie jest ona obsługiwana z większą wersją Pedalboard posiadającą już tę opcję we wbudowanym pedale, oraz z looperem Looperboard). Zastosowano tu wytrzymały, specjalny potencjometr liniowy 10kOhm zapewniający precyzyjną kontrolę parametrów ekspresji. Dodatkowo opór pedału możemy regulować za pomocą imbusowego klucza (w zestawie).

W PRAKTYCE

Pedał po wyjęciu z estetycznego pudełka od razu wzbudza zaufanie sprawiając profesjonalne wrażenie od strony wizualnej – wykonany jest bardzo dokładnie i tak samo dobrze prezentuje się dzięki efektownie ściętym, srebrnym matowym krawędziom obudowy. Konstrukcja ma wytrzymać trudy najcięższych tras koncertowych i takie też sprawia wrażenie. Pedał dzięki wadze trzyma się bardzo stabilnie podłoża, podobnie powierzchnia ruchomej części wręcz trzyma stopę – w połączeniu z regulowanym oporem HeadRush Expression Pedal zapewnia komfort podczas gry na najwyższym poziomie, ruch jest bardzo płynny i liniowy. Sam skok czyli różnica odległości dół-góra jest bardzo dobrym kompromisem – nie musimy zbyt daleko sięgać przy efekcie wah, jednocześnie mamy wystarczającą precyzję podczas kontroli głośności czy innych parametrów.

W teście wykorzystaliśmy HeadRush Gigboard, dla którego firmowy pedał jest idealnym uzupełnieniem. Po podłączeniu dwoma przewodami do dedykowanych gniazd uzyskujemy bardzo funkcjonalny pedał ekspresji do obsługi wielu parametrów jednocześnie, a dzięki opcji przełącznika Toe możemy szybko wybrać drugi zestaw zaprogramowanych parametrów. Z poziomu dotykowego wyświetlacza Gigboarda odbywa się to bardzo intuicyjnie – w Menu możemy przyporządkować do 4 zupełnie różnych parametrów dowolnych efektów w każdej z opcji A i B (Toe). Dodatkowo każdy z parametrów ma możliwość ustawienia zarówno zakresu w przedziale od 0 do 100%, jak i odwrócenia przebiegu (z większych wartości do mniejszych).

Daje to ogromne możliwości sterowania poza klasycznym wykorzystaniem jako np. pedał głośności A i wah B. Np. można zaprogramować w danym trybie A lub B jednoczesne zwiększenie głośności, zmniejszenie nasycenia gainu wzmacniacza, zwiększenie gainu kostki OD i zmnieszenie poziomu delaya. W przypadku korzystania z większego Pedalboard nie ma możliwości użycia wbudowanych przełącznika Toe – pod nogą mamy po prostu od razu aktywne dwa zestawy parametrów.

Dla użytkowników HeadRush Looperboard, podłączenie HeadRush Expression Pedal umożliwia regulację do 4 parametrów wbudowanych efektów, jak również regulację głośności i panoramy ścieżek.

HeadRush Expression Pedal choć może być użyty z dowolnym procesorem efektów, jest znakomitym rozszerzeniem dostępnych w ofercie marki podłogowych procesorów Pedalboard, Gigboard i Looperboard, poszerzając znacznie możliwości obsługi kilku parametrów, a w zasadzie 2 zestawów parametrów efektów. Dodatkowo pedał oferuje efektowny design, bardzo naturalną płynną pracę z precyzyjną kontrolą parametrów oraz pancerną, gotową na wszelkie trudy koncertowe konstrukcję.

www.headrushfx.com
www.audiostacja.pl

 

Gniazda: Expression OUT ¼” TRS, Toe OUT 1/4” TS,
Wymiary: 262 x 125 x 67 mm
Waga: 1,5 kg
Wynik testu
Funkcjonalność:
5.5
Wykonanie:
6
Jakość / Cena:
5.5
Wygoda:
6
Cena
640.00 zł
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
marzec 2020
Kup teraz