MOOER Baby Water

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki MOOER
Testy
2018-10-22
MOOER - Baby Water

Efekty marki Mooer wytwarzane przez chińską spółkę Shenzhen Mooer Audio Co., Ltd. od początku swojego istnienia cieszą się sporą popularnością, co zachęciło producenta do poszerzenia oferty, w której obecnie oprócz efektów w rozmiarze mikro są także większe multiefekty a także zasilacze, wzmacniacze (także lampowe) i kolumny.

Baby Water to urządzenie przeznaczone dla gitar akustycznych ze strunami stalowymi i nylonowymi, oraz podobnych instrumentów wyposażonych w przetwornik, jak np. ukulele czy gitalele. Procesor daje pięć efektów opartych na wzorcach chorus i delay wybieranych przełącznikiem obrotowym: CHORUS – klasyczny chorus, TRI-CH – triple chorus o nieco innej modulacji niż pierwszy, ECHO – delay z analogowym charakterem brzmienia, CH-DL – chorus i delay, DL-CH – chorus w odbiciach efektu delay. Czas opóźnienia można regulować w zakresie od 50 milisekund do 1 sekundy, a w trybie chorusa środkowym potencjometrem na górze ustawia się szybkość modulacji. Gałka po prawej stronie w zależności od programu odpowiada za głębokość modulacji chorusa albo zapętlenie efektu delay. Potencjometr LEVEL to poziom efektu w stosunku do sygnału podstawowego. Diodowa kontrolka zasilania jest zgrabnie wkomponowana w niebieską grafikę na obudowie, poniżej umieszczono solidny włącznik nożny, gniazda wejścia i wyjścia asymetrycznie po bokach, gniazdo zasilacza 9 V w tylnej ściance.

Niewielka, odlewana obudowa z przykręcanym spodem jest nie tylko ergonomicznie zaprojektowana, ale też wykończona bardzo estetycznie – ikonka gitary z pudłem rezonansowym nie pozostawia wątpliwości, dla jakich instrumentów zaprojektowano efekt, co oczywiście nie zamyka możliwości wykorzystania go z gitarą elektryczną czy chociażby skrzypcami z przystawką. Dwa rodzaje efektów w pięciu wersjach, każda z regulacją dwóch parametrów i poziomu w odniesieniu do rozmiarów efektu dają bardzo korzystny stosunek, zresztą podobnie jak możliwości do ceny.

Kostka jest łatwa w obsłudze, a szeroki zakres regulacji parametrów zapewnia szerokie możliwości brzmieniowe, których jeszcze niedawno próżno było szukać wśród efektów w rozmiarze mikro. Chorus jest ciepły i nasycony, a jego dwie wariacje łatwo dopasować do różnych klimatów muzycznych. Delay brzmi analogowo, powtórzenia mają nieco ciemniejszą barwę niż dźwięk podstawowy, co sprawia, że efekt tworzy plastyczne tło dla dźwięku gitary. Efekt można polecić przede wszystkim początkującym i średnio zaawansowanym muzykom, którzy chcą przy niewielkich nakładach finansowych wzbogacić i ożywić dźwięk swojej gitary, nadając jej plastyczności i przestrzeni.

www.mooeraudio.com
www.w-distribution.de

 

Gniazda: IN (TS 1/4”), OUT (TS 1/4”), zasilanie 9 V DC
Regulacje: LEVEL, RATE/TIME, DEPTH/FB
Przełączniki: EFFECT, ON/OFF
Wymiary: 94 × 42 × 52 mm
Masa: 145 g
Wynik testu
Funkcjonalność:
5.5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
255.00 zł
Dystrybutor