XVIVE U3C Condenser

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki XVIVE
Testy
2020-04-20
XVIVE - U3C Condenser

Systemy łączności bezprzewodowej zyskują coraz większą popularność dzięki zwiększającej się dostępności tego typu urządzeń i coraz atrakcyjniejszym cenom. Dawniej na tego rodzaju systemy mogli sobie pozwolić jedynie profesjonalni muzycy, dla których gra na scenie jest źródłem dochodu.

Sprawę utrudniały także takie czynniki, jak skomplikowana obsługa oraz duża awaryjność. Firma XVive nie jest nowicjuszem na rynku systemów łączności bezprzewodowej i ma na swoim koncie kilka udanych rozwiązań tego typu, wśród których można znaleźć konstrukcje przeznaczone do obsługi gitar elektrycznych (U2), mikrofonów dynamicznych (U3) czy nawet słuchawek (U4). Firma XVive Audio dała się też poznać jako producent efektów podłogowych oraz szeregu ciekawych i praktycznych akcesoriów gitarowych, takich jak pedalboardy, torby, walizki, pokrowce itp. Jest to o tyle interesujące, że projekt ten powstał zaledwie kilka lat temu, bo w 2012 roku.

Tym razem producent zaprezentował system stworzony specjalnie z myślą o wykorzystaniu z mikrofonami pojemnościowymi (pełna nazwa tego pakietu to XVive U3C Microphone Wireless System For Condenser Mic). System łączności bezprzewodowej XVive U3C składa się z nadajnika i odbiornika, które wyglądają bardzo podobnie. Można je odróżnić dzięki końcówce, która w nadajniku przyjmuje formę zaokrąglonego stożka, natomiast w odbiorniku jest płaska. Poza tym nadajnik posiada dwa przełączniki (jeden do wyboru zasilania 12/48 V, a drugi do włączenia urządzenia – POWER/MUTE), natomiast odbiornik wyposażono jedynie we włącznik POWER. TRANSMITTER ma również sprężynującą blokadę zabezpieczającą przed odpięciem z mikrofonu. Jest to o tyle istotne, że mikrofon często jest zamocowany pionowo, przez co nadajnik musi być doczepiony do niego od spodu.

Urządzenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i umiarkowaną wagą. Obudowy sprawiają wrażenie solidnych i zwartych, trudno też wyczuć, aby ich poszczególne części w jakikolwiek sposób się uginały, co zdarza się w niektórych urządzeniach tego typu. Zarówno TRANSMITTER, jak i RECEIVER dysponują przyciskiem służącym do wyboru jednego z sześciu dostępnych kanałów. System pracuje na częstotliwości 2,4 GHz, a dokładnie w zakresie 2,4 – 2,4835 GHz.

Maksymalny czas pracy odbiornika wynosi ok. 5 godzin, natomiast w przypadku nadajnika jest on uzależniony od wybranego napięcia zasilającego mikrofon (12 lub 48 V) oraz poboru prądu i wynosi: 3h (48 V i 5 mA), 6h (48 V i 2 mA) oraz 7h (12 V i 2 mA). W nadajniku znajduje się bateria litowo-jonowa o pojemności 1000 mA, natomiast w odbiorniku znajdziemy ogniwo o pojemności 860 mA. Pasmo przenoszenia wynosi 20 Hz – 20 kHz, a maksymalny zasięg w terenie otwartym to ok. 91 stóp, czyli ponad 27 metrów.

Z boku każdego z urządzeń znajduje się gniazdo Micro-USB służące do ładowania każdego z nich. Bardzo praktycznym uzupełnieniem zestawu jest kabel USB z dwoma wyprowadzeniami typu Micro-USB, dzięki czemu możemy wygodnie naładować zarówno nadajnik, jak i odbiornik w tym samym czasie. Podobnie jak w przypadku systemu U2, także tutaj nie znajdziemy zasilacza w zestawie, jednak obecność portów USB pozwala na wykorzystanie praktycznie każdej ładowarki USB do smartfonu.

System pracuje bez zarzutu i nie sprawia problemu nawet w otoczeniu wielu urządzeń bezprzewodowych. Deklarowany przez producenta zasięg jest łatwy do osiągnięcia, odbiornik nie gubi sygnału nawet podczas umieszczenia go w drugim pomieszczeniu. Czas pracy na akumulatorach również jest bliski prawdy. XVive U3C to sprawnie działający i przemyślany system łączności bezprzewodowej, który oferuje dobre parametry pracy, długi czas pracy na akumulatorach oraz wygodną obsługę.

www.w-distribution.de
www.xviveaudio.com

 

przełączniki nadajnika: CHANNEL, 12/48V, POWER/MUTE
przełączniki odbiornika: CHANNEL, POWER
kanały: 6
częstotliwość pracy: 2,4 GHz
maksymalny zasięg: ok. 27 m
maksymalny czas pracy: 7h (nadajnik), 5h (odbiornik)
pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
zakres dynamiki: 110 dB
obudowa: metal i tworzywo sztuczne
impedancja wejściowa: 15 kOhm (przy 1 kHz)
impedancja wyjściowa: 470 Ohm (przy 1 kHz)
przyłącza: XLR (nadajnik – męskie, odbiornik – żeńskie), Micro-USB
anteny: 1 (nadajnik), 2 (odbiornik)
baterie: wbudowane akumulatory litowo-jonowe
ładowanie: przez złącze Micro-USB
wyposażenie: podwójny kabel USB, pokrowiec
temperatura pracy: -18 – 57 stopni C
wymiary: 31 x 29 x 98 mm (SxWxD)
waga: 108 g (nadajnik), 92 g (odbiornik)
Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
6
Jakość / Cena:
6
Cena
986.00 zł
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
luty 2020
Kup teraz