IBANEZ MR500C

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki IBANEZ
Testy
2018-01-29
IBANEZ - MR500C

Ibanez jest znany z tego, że poważnie traktuje kwestie zabezpieczenia swoich instrumentów, dlatego wiele z nich jest dostarczanych w solidnych i estetycznie wykonanych futerałach.

Oprócz tego producent ma w swojej ofercie niezależne produkty służące do transportu instrumentów. Ibanez MR500C to starannie wykonany, mocny i trwały case przeznaczony do zabezpieczenia gitar elektrycznych. Mimo sporych rozmiarów futerał charakteryzuje się niewielką wagą, co czyni z niego idealne rozwiązanie dla osób próbujących ograniczyć wagę sprzętu, który zabierają ze sobą na próbę czy w trasę. MRB500C jest w stanie skutecznie zabezpieczyć instrument przed uszkodzeniami mechanicznymi, których trudno uniknąć przy zastosowaniu tradycyjnego, elastycznego pokrowca. Ponadto case uzbrojono w solidne uszczelnienia zapobiegające dostaniu się do wnętrza futerału kurzu lub wody. Specjalne przetłoczenia na powierzchni futerału nadają mu odpowiedniej sztywności jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia jego walorów estetycznych.

Futerał MR500C wykonano z poliwęglanu i ABS (popularnego tworzywa sztucznego stosowanego m.in. do produkcji urządzeń AGD). Dodatkową ochronę przed mocnymi uderzeniami (na przykład będącymi wynikiem upadku na ziemię) zapewniają wyraźnie wystające poza obrys futerału przetłoczenia na krawędziach (dwa na każdej z nich). Jeśli chodzi o wnętrze futerału, to pokryto je miękkim futerkiem, dzięki któremu transportowana w nim gitara nie będzie narażona na uszkodzenia.

Ibanez MR500C pasuje do wielu modeli gitar elektrycznych, również 7-, 8- i 9-strunowych: RG, RGA, RGD, RG7, RG8, RG9, S, SA, FR, RC, TM, a także wersje przeznaczone dla gitarzystów leworęcznych.

Zastosowany w MRC500C system zamykania jest zaaprobowany przez amerykańską agencję TSA (Transportation Security Administration), dzięki czemu może być swobodnie wykorzystany podczas podróży lotniczych.

www.meinldistribution.pl
www.ibanez.com

 

Materiał: poliwęglan, ABS
Zastosowanie (modele gitar): RG, RGA, RGD, RG7, RG8, RG9, S, SA, FR, RC, TM
Kolor: czarny
Wymiary: 1165 x 425 x 150 mm (DxWxG)
Waga: 5,7 kg
Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
6
Jakość / Cena:
5.5
Cena
874.00 zł
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
listopad 2017
Kup teraz